Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 13:37

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Cartea alba privind viitorul Europei.Reflectii si scenarii pentru UE-27 pana in 2025 COM (2017) 2025 (PHCD 57/2017).
PHC 57/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Cartea albă privind viitorul Europei.Reflecții și scenarii pentru UE-27 până în 2025 COM (2017) 2025
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:239 124 53 23 - 13 12 12 2
- voturi pentru (DA):235 122 53 23 - 12 11 12 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 2 - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Badea Leonardo PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PMP DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Borza Remus-Adrian ALDE DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cristache Cătălin PMP DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Damian - DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gheorghe Tinel PNL DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Goga Octavian PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Huncă Mihaela PSD -
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Iacomi Iulian PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
124. Mocanu Adrian PMP DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Movilă Petru PMP -
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai ALDE DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olar Corneliu PNL DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pașcan Emil-Marius PMP DA
152. Pau Radu - Adrian PSD DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petcu Toma-Florin ALDE DA
155. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
156. Petric Octavian PSD DA
157. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
158. Pop Andrei PSD DA
159. Pop Georgian PSD DA
160. Pop Tudor Rareș USR DA
161. Popa Florin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
165. Preda Cezar-Florin PNL DA
166. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD -
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Rotaru Alexandru PSD DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sefer Cristian-George PMP DA
185. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
189. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Spânu Ion PSD DA
192. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
193. Stancu Florinel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
197. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL DA
203. Șotcan Theodora PSD DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Șovăială Constantin PNL DA
206. Ștefan Corneliu PSD DA
207. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Tîlvăr Angel PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP DA
215. Tripa Florin-Dan PSD DA
216. Tudor Beatrice PSD DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Glad-Aurel PNL DA
224. Varga Vasile PNL DA
225. Vasile Daniel Minoritati DA
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Văcaru Alin Vasile PSD DA
228. Velcea Nicolae PSD DA
229. Vîlceanu Dan PNL DA
230. Vîrză Mihăiță PSD DA
231. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Vosganian Varujan ALDE -
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zainea Cornel USR DA
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 0:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro