Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 13:37

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 465/2016 privind asigurarea calității în sistemul de sănătate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 - 127 55 23 - 14 12 13 2
- voturi pentru (DA):220 - 127 55 - - 13 12 13 -
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - 1 - - 1
- abțineri:23 - - - 23 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius - -
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR Abținere
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian ALDE NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
63. Dehelean Silviu USR Abținere
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Damian - NU
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Ghinea Cristian USR Abținere
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iacomi Iulian PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR Abținere
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
124. Mihalescul Dumitru PNL DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
128. Mocanu Adrian PMP DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
133. Movilă Petru PMP DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
138. Neagu Nicolae PNL DA
139. Neață Eugen PSD DA
140. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Niță Mihai ALDE DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP DA
155. Pau Radu - Adrian PSD DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petcu Toma-Florin ALDE DA
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Petric Octavian PSD DA
161. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
162. Pop Andrei PSD DA
163. Pop Georgian PSD DA
164. Pop Tudor Rareș USR Abținere
165. Popa Florin PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
169. Preda Cezar-Florin PNL DA
170. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
188. Sefer Cristian-George PMP DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PSD DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
198. Stancu Florinel PSD DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Matei PSD DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șova Lucian PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Ștefan Ion PNL DA
214. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Tomac Eugen PMP DA
222. Tripa Florin-Dan PSD DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
229. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
230. Varga Glad-Aurel PNL DA
231. Varga Vasile PNL DA
232. Vasile Daniel Minoritati DA
233. Vasilică Radu Costin PSD DA
234. Văcaru Alin Vasile PSD DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vîlceanu Dan PNL DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
239. Vlase Petru Gabriel PSD DA
240. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
241. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
242. Vosganian Varujan ALDE DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zainea Cornel USR Abținere
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 15:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro