Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 13:38 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 13:38

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 143/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:248 128 57 23 - 14 11 13 2
- voturi pentru (DA):223 128 57 - - 13 11 13 1
- voturi împotrivă (NU):23 - - 23 - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian ALDE DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Damian - DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Ghinea Cristian USR NU
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iacomi Iulian PSD DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Iftimie Neculai PSD DA
106. Ignat Miron Minoritati DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Ioniță Antoneta PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupașcu Costel PSD DA
119. Lupescu Dumitru USR NU
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
127. Mihalescul Dumitru PNL DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
131. Mocanu Adrian PMP DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohaci Mihai PSD DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Movilă Petru PMP DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Mihai ALDE DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olar Corneliu PNL DA
152. Oprea Dumitru PNL DA
153. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
154. Oros Nechita-Adrian PNL DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pau Radu - Adrian PSD DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin ALDE DA
161. Petrea Gabriel PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR NU
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Romanescu Cristinel PNL DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Rotaru Alexandru PSD DA
189. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
190. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
191. Sefer Cristian-George PMP DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
201. Stancu Florinel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șotcan Theodora PSD DA
213. Șova Lucian PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL DA
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Ștefan Ion PNL DA
217. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Terea Ioan PSD DA
220. Tîlvăr Angel PSD DA
221. Todor Adrian PSD DA
222. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Tomac Eugen PMP DA
225. Tripa Florin-Dan PSD DA
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Tudose Mihai PSD DA
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
230. Tușa Adriana Diana PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
232. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
233. Varga Glad-Aurel PNL DA
234. Varga Vasile PNL DA
235. Vasile Daniel Minoritati DA
236. Vasilică Radu Costin PSD DA
237. Văcaru Alin Vasile PSD DA
238. Velcea Nicolae PSD DA
239. Vîlceanu Dan PNL DA
240. Vîrză Mihăiță PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
242. Vlase Petru Gabriel PSD DA
243. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
244. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
245. Vosganian Varujan ALDE DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR NU
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 15:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro