Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 13:39 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 13:39

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 214/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.29/2017 pentru modificarea art.1 alin.(1) lit.g) din Ordonanța Guvernului nr.64/2001 privind repartizarea profitului la societățile naționale, companiile naționale și societățile comerciale cu capital integral sau majoritar de stat, precum și la regiile autonome, și pentru modificarea art.1 alin.(2) și (3) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 128 59 23 - 14 13 13 2
- voturi pentru (DA):151 127 1 - - 12 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):85 1 57 23 - 2 1 - 1
- abțineri:16 - 1 - - - 12 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PMP Abținere
15. Banias Mircea Marius - Abținere
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian ALDE NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Cherecheș Viorica PNL NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Cristache Cătălin PMP Abținere
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Damian - NU
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL NU
91. Gheorghiu Bogdan PNL NU
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL NU
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
104. Iacomi Iulian PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ionescu George PNL NU
113. Ioniță Antoneta PNL NU
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL NU
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL NU
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
129. Mihalescul Dumitru PNL NU
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
133. Mocanu Adrian PMP Abținere
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
138. Movilă Petru PMP Abținere
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
143. Neagu Nicolae PNL NU
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL NU
153. Oprea Dumitru PNL NU
154. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
155. Oros Nechita-Adrian PNL NU
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
160. Pau Radu - Adrian PSD DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Petric Octavian PSD DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Georgian PSD DA
169. Pop Tudor Rareș USR NU
170. Popa Florin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
173. Popescu Pavel PNL NU
174. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
175. Preda Cezar-Florin PNL NU
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
180. Prună Cristina-Mădălina USR NU
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
185. Răduț Violeta PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
187. Roman Florin-Claudiu PNL NU
188. Roman Ioan Sorin PSD DA
189. Romanescu Cristinel PNL NU
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Rotaru Alexandru PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
194. Sefer Cristian-George PMP Abținere
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PSD DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
203. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
210. Suciu Matei PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL NU
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL NU
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Ștefan Ion PNL NU
220. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
226. Toma Ilie PSD DA
227. Tomac Eugen PMP Abținere
228. Tripa Florin-Dan PSD DA
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Tudose Mihai PSD DA
231. Turcan Raluca PNL NU
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Varga Glad-Aurel PNL NU
237. Varga Vasile PNL NU
238. Vasile Daniel Minoritati DA
239. Vasilică Radu Costin PSD NU
240. Văcaru Alin Vasile PSD DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîlceanu Dan PNL NU
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
245. Vlase Petru Gabriel PSD DA
246. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
247. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
248. Vosganian Varujan ALDE DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR NU
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro