Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 13:40 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 13:40

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 103/2016 pentru modificarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 137 58 28 - 15 12 13 2
- voturi pentru (DA):251 137 55 27 - 15 2 13 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:12 - 2 - - - 10 - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PMP DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP Abținere
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian - DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Tinel PNL Abținere
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR -
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
141. Mocanu Adrian PMP Abținere
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP Abținere
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petcu Toma-Florin ALDE DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
181. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Preda Cezar-Florin PNL DA
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Sefer Cristian-George PMP Abținere
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL -
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șotcan Theodora PSD DA
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL DA
232. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tomac Eugen PMP Abținere
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Varga Glad-Aurel PNL DA
249. Varga Vasile PNL DA
250. Vasile Daniel Minoritati DA
251. Vasilică Radu Costin PSD DA
252. Văcaru Alin Vasile PSD DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vișan George-Gabriel PSD DA
255. Vîlceanu Dan PNL DA
256. Vîrză Mihăiță PSD DA
257. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vosganian Varujan ALDE DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 16:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro