Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 13:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 512/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 58/2016 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact asupra domeniului achizițiilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:264 138 55 29 - 15 12 13 2
- voturi pentru (DA):233 138 54 - - 14 12 13 2
- voturi împotrivă (NU):29 - - 29 - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PMP DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR NU
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian - DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR NU
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR NU
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR NU
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
141. Mocanu Adrian PMP DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
146. Movilă Petru PMP DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Oprea Dumitru PNL DA
163. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Preda Cezar-Florin PNL DA
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Sefer Cristian-George PMP DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șotcan Theodora PSD DA
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL DA
232. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tomac Eugen PMP DA
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Varga Vasile PNL DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Văcaru Alin Vasile PSD DA
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
260. Vosganian Varujan ALDE DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zainea Cornel USR NU
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 1:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro