Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 13:42 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 13:42

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 489/2015 pentru completarea art.102 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 - 138 55 29 - 14 10 13 2
- voturi pentru (DA):230 - 137 55 - - 14 10 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:30 - - - 29 - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian ALDE DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
72. Dehelean Silviu USR Abținere
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR Abținere
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian - DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR Abținere
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR Abținere
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
142. Mocanu Adrian PMP DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
147. Movilă Petru PMP DA
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL DA
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR Abținere
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Sefer Cristian-George PMP DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Spânu Ion PSD DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Șarapatin Elvira PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șova Lucian PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL DA
230. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Tudose Mihai PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Vasile PNL DA
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilică Radu Costin PSD -
248. Văcaru Alin Vasile PSD DA
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL DA
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Vosganian Varujan ALDE DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zainea Cornel USR Abținere
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 decembrie 2017, 9:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro