Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 10:46 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 10:46

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 246/2017 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:161 82 27 19 15 4 5 9
- voturi pentru (DA):58 - 27 19 - - 5 7
- voturi împotrivă (NU):103 82 - - 15 4 - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Badea Leonardo PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
26. Bran Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Chiriță Dumitru PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cîtea Vasile PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cocoș Vasile PSD NU
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Cupă Ion ALDE NU
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Dan Nicușor Daniel USR DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Dunava Costel Neculai PSD NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Farago Petru UDMR NU
60. Fădor Angelica PNL DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
63. Georgescu Nicolae PSD NU
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Halici Nicușor PSD NU
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Huncă Mihaela PSD NU
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
70. Ibram Iusein Minoritati NU
71. Intotero Natalia-Elena PSD NU
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iordache Florin PSD NU
75. Itu Cornel PSD NU
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
78. Lazăr Sorin PSD NU
79. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
80. Longher Victoria Minoritati DA
81. Lovin Dumitru ALDE NU
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD NU
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
87. Manole Petre-Florin PSD NU
88. Marica Petru-Sorin PSD NU
89. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
91. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
92. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
94. Munteanu Ioan PSD NU
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neață Eugen PSD NU
97. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
98. Nicolae Andrei PSD NU
99. Niță Nicu PSD NU
100. Nosa Iuliu PSD NU
101. Olar Corneliu PNL DA
102. Oprea Dumitru PNL DA
103. Oteșanu Daniela PSD NU
104. Pambuccian Varujan Minoritati DA
105. Pană Adriana-Doina PSD NU
106. Pașcan Emil-Marius PMP DA
107. Păle Dănuț PSD NU
108. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
109. Pop Andrei PSD NU
110. Pop Tudor Rareș USR DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
112. Popescu Pavel PNL DA
113. Presură Alexandra PSD NU
114. Prună Cristina-Mădălina USR DA
115. Radu Anișoara PSD NU
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
117. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
118. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
119. Rădulescu Alexandru PSD NU
120. Răduț Violeta PSD NU
121. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
122. Roman Ioan Sorin PSD NU
123. Romanescu Cristinel PNL DA
124. Seres Dénes UDMR NU
125. Simion Lucian-Eduard PSD NU
126. Simionca Ionuț PMP DA
127. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
128. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
129. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
130. Stancu Florinel PSD NU
131. Stativă Irinel Ioan PSD NU
132. Stănescu Alexandru PSD NU
133. Suciu Matei PSD NU
134. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
135. Szabó Ödön UDMR NU
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
137. Șimon Gheorghe PSD NU
138. Șotcan Theodora PSD NU
139. Șova Lucian PSD NU
140. Șovăială Constantin PNL DA
141. Ștefan Corneliu PSD NU
142. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
143. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
144. Terea Ioan PSD NU
145. Tîlvăr Angel PSD NU
146. Toma Ilie PSD NU
147. Tripa Florin-Dan PSD NU
148. Tudor Beatrice PSD NU
149. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
150. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
151. Varga Vasile PNL DA
152. Vasile Daniel Minoritati DA
153. Vass Levente UDMR NU
154. Velcea Nicolae PSD NU
155. Vîlceanu Dan PNL DA
156. Vîrză Mihăiță PSD NU
157. Vlase Petru Gabriel PSD NU
158. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
159. Weber Mihai PSD NU
160. Zainea Cornel USR DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 1:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro