Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 11:05 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 11:05

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Pl-x nr.246/2017 - Propunere 1
PL 246/2017 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:170 87 30 20 13 7 4 9
- voturi pentru (DA):63 1 30 20 - - 4 8
- voturi împotrivă (NU):94 86 - - 1 7 - -
- abțineri:13 - - - 12 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR Abținere
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Badea Leonardo PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR Abținere
19. Benedek Zacharie UDMR Abținere
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR Abținere
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Chiriță Dumitru PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Codreanu Constantin PMP DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Georgescu Nicolae PSD NU
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Ghinea Cristian USR DA
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Halici Nicușor PSD NU
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Huncă Mihaela PSD NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ionescu George PNL DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Itu Cornel PSD NU
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Kelemen Hunor UDMR Abținere
88. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
89. Lazăr Sorin PSD NU
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Longher Victoria Minoritati DA
92. Lovin Dumitru ALDE NU
93. Lungu Tudorița PNL DA
94. Lupașcu Costel PSD NU
95. Lupescu Dumitru USR DA
96. Macovei Silviu Nicu PSD NU
97. Manole Petre-Florin PSD NU
98. Marica Petru-Sorin PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
100. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
102. Mohaci Mihai PSD NU
103. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Munteanu Ioan PSD NU
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
108. Nicolae Andrei PSD NU
109. Nicolicea Eugen PSD NU
110. Niță Nicu PSD NU
111. Nosa Iuliu PSD NU
112. Olar Corneliu PNL DA
113. Oprea Dumitru PNL DA
114. Oteșanu Daniela PSD NU
115. Pambuccian Varujan Minoritati DA
116. Pană Adriana-Doina PSD NU
117. Pașcan Emil-Marius PMP DA
118. Păle Dănuț PSD NU
119. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Pop Andrei PSD NU
122. Pop Rareș Tudor USR DA
123. Popa Mihai Valentin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Presură Alexandra PSD NU
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
127. Prună Cristina-Mădălina USR DA
128. Radu Anișoara PSD NU
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
130. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
131. Răduț Violeta PSD NU
132. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
133. Roman Ioan Sorin PSD NU
134. Romanescu Cristinel PNL DA
135. Seres Dénes UDMR Abținere
136. Simion Lucian-Eduard PSD NU
137. Simionca Ionuț PMP DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
140. Spânu Ion PSD NU
141. Stancu Florinel PSD NU
142. Stănescu Alexandru PSD NU
143. Suciu Matei PSD NU
144. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
146. Șimon Gheorghe PSD NU
147. Șotcan Theodora PSD NU
148. Șova Lucian PSD NU
149. Șovăială Constantin PNL DA
150. Ștefan Ion PNL DA
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
152. Terea Ioan PSD NU
153. Toma Ilie PSD NU
154. Tripa Florin-Dan PSD NU
155. Tudor Beatrice PSD NU
156. Turcan Raluca PNL DA
157. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
158. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
159. Varga Glad-Aurel PNL DA
160. Varga Vasile PNL DA
161. Vasile Daniel Minoritati DA
162. Vass Levente UDMR Abținere
163. Velcea Nicolae PSD NU
164. Vișan George-Gabriel PSD NU
165. Vîlceanu Dan PNL DA
166. Vîrză Mihăiță PSD NU
167. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
168. Vlase Petru Gabriel PSD NU
169. Zainea Cornel USR DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 22:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro