Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 11:43 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 11:43

Subiect vot: Pl-x nr.507/2016 - Propunere 1
PL 507/2016 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 41/2016 privind stabilirea unor măsuri de simplificare la nivelul administrației publice centrale și pentru modificarea și completarea unor acte normative.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:156 - 68 31 22 14 7 5 9
- voturi pentru (DA):3 - 2 - - - - 1 -
- voturi împotrivă (NU):149 - 64 31 22 13 7 4 8
- abțineri:3 - 1 - - 1 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Badea Leonardo PSD NU
11. Balan Ioan PNL NU
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Burciu Cristina PSD NU
31. Căciulă Aurel PSD NU
32. Călin Ion PSD NU
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Cherecheș Viorica PNL NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Ciuhodaru Tudor PSD NU
40. Cîtea Vasile PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR NU
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
44. Csoma Botond UDMR NU
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
46. Cupă Ion ALDE NU
47. Cupșa Ioan PNL NU
48. Dehelean Silviu USR NU
49. Dobre Mircea-Titus PSD NU
50. Dobre Victor Paul PNL NU
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
55. Drulă Cătălin USR NU
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Fădor Angelica PNL NU
60. Furic Iarco Minoritati NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
63. Georgescu Nicolae PSD NU
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gheorghe Tinel PNL NU
66. Ghilea Găvrilă PNL NU
67. Ghinea Cristian USR NU
68. Giugea Nicolae PNL NU
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
71. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
72. Iancu Iulian PSD NU
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
74. Intotero Natalia-Elena PSD NU
75. Ion Stelian-Cristian USR NU
76. Ioniță Antoneta PNL NU
77. Iordache Florin PSD NU
78. Itu Cornel PSD NU
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
80. Kelemen Hunor UDMR NU
81. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
82. Lazăr Sorin PSD NU
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
84. Longher Victoria Minoritati NU
85. Lungu Tudorița PNL NU
86. Lupașcu Costel PSD NU
87. Lupescu Dumitru USR NU
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
89. Manole Petre-Florin PSD NU
90. Mareș Mara PNL NU
91. Marica Petru-Sorin PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
94. Mihalescul Dumitru PNL NU
95. Mînzatu Roxana PSD NU
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
97. Munteanu Ioan PSD NU
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
99. Neață Eugen PSD NU
100. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
101. Nicolicea Eugen PSD NU
102. Olar Corneliu PNL NU
103. Oprea Dumitru PNL NU
104. Pașcan Emil-Marius PMP NU
105. Păle Dănuț PSD NU
106. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
107. Petric Octavian PSD NU
108. Pop Andrei PSD NU
109. Pop Tudor Rareș USR NU
110. Popa Mihai Valentin PSD NU
111. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
112. Presură Alexandra PSD NU
113. Prună Cristina-Mădălina USR NU
114. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
115. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
116. Rădulescu Alexandru PSD NU
117. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
118. Răduț Violeta PSD NU
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
120. Roman Ioan Sorin PSD NU
121. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
122. Seres Dénes UDMR NU
123. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
124. Simion Lucian-Eduard PSD NU
125. Simionca Ionuț PMP NU
126. Simonis Alfred - Robert PSD NU
127. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
128. Spânu Ion PSD NU
129. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
130. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
131. Stancu Florinel PSD NU
132. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
133. Szabó Ödön UDMR NU
134. Șimon Gheorghe PSD NU
135. Șișcu George PNL NU
136. Șotcan Theodora PSD NU
137. Ștefan Corneliu PSD NU
138. Ștefan Ion PNL NU
139. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
140. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
141. Toma Ilie PSD NU
142. Tudor Beatrice PSD NU
143. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
144. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
145. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
146. Vass Levente UDMR NU
147. Văcaru Alin Vasile PSD NU
148. Velcea Nicolae PSD NU
149. Vîlceanu Dan PNL NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
151. Vlase Petru Gabriel PSD NU
152. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
153. Vosganian Varujan ALDE NU
154. Weber Mihai PSD NU
155. Zainea Cornel USR NU
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 5:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro