Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 12:14

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 110/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2016 pentru modificarea și completarea Legii energiei electrice și a gazelor naturale nr.123/2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:159 73 35 21 7 8 6 8 1
- voturi pentru (DA):150 69 33 21 6 7 5 8 1
- voturi împotrivă (NU):4 2 - - 1 - 1 - -
- abțineri:2 - 2 - - - - - -
- nu au votat:3 2 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Banias Mircea Marius - DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran-Voinea Ioana PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cherecheș Viorica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Codreanu Constantin PMP DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dîrzu Ioan PSD DA
50. Dobre Mircea-Titus PSD DA
51. Dobre Victor Paul PNL DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Furic Iarco Minoritati DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Ghinea Cristian USR DA
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Iacomi Iulian PSD DA
70. Iancu Iulian PSD NU
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
73. Intotero Natalia-Elena PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ionescu George PNL DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
79. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Lungu Tudorița PNL DA
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Marica Petru-Sorin PSD DA
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Mihalescul Dumitru PNL DA
88. Mînzatu Roxana PSD DA
89. Mohaci Mihai PSD DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
91. Munteanu Ioan PSD DA
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
94. Neață Eugen PSD DA
95. Niță Mihai ALDE DA
96. Olar Corneliu PNL DA
97. Oprea Dumitru PNL DA
98. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
99. Oros Nechita-Adrian PNL DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Pașcan Emil-Marius PMP DA
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Petrea Gabriel PSD DA
104. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
105. Pop Andrei PSD DA
106. Popa Florin PSD DA
107. Popescu Pavel PNL DA
108. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Prună Cristina-Mădălina USR DA
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
112. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
113. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
114. Rădulescu Alexandru PSD DA
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
116. Răduț Violeta PSD DA
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
118. Roman Ioan Sorin PSD DA
119. Rotaru Alexandru PSD DA
120. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
121. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
122. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
123. Simion Lucian-Eduard PSD DA
124. Simionca Ionuț PMP DA
125. Simonis Alfred - Robert PSD DA
126. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
127. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
128. Solomon Adrian PSD DA
129. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
130. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
131. Stancu Florinel PSD DA
132. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
133. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
134. Szabó Ödön UDMR DA
135. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
136. Șimon Gheorghe PSD DA
137. Șișcu George PNL DA
138. Șovăială Constantin PNL DA
139. Ștefan Corneliu PSD DA
140. Tabugan Ion PMP DA
141. Toma Ilie PSD DA
142. Tudor Beatrice PSD DA
143. Turcan Raluca PNL DA
144. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
145. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
146. Vasile Daniel Minoritati DA
147. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
148. Vasilică Radu Costin PSD DA
149. Vass Levente UDMR DA
150. Velcea Nicolae PSD DA
151. Vișan George-Gabriel PSD DA
152. Vîrză Mihăiță PSD DA
153. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
154. Vlase Petru Gabriel PSD DA
155. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
156. Vosganian Varujan ALDE -
157. Zainea Cornel USR DA
158. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro