Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 11:27 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 11:27

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Amendament respins
PL 246/2017 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:188 106 26 22 13 9 3 9
- voturi pentru (DA):56 - 26 20 - - 3 7
- voturi împotrivă (NU):129 106 - - 13 9 - 1
- abțineri:3 - - 2 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bran-Voinea Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chiriac Viorel PSD NU
42. Chiriță Dumitru PSD NU
43. Ciocan Dan PSD NU
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Cosma Andreea PSD NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
54. Cupă Ion ALDE NU
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD NU
57. Dîrzu Ioan PSD NU
58. Dobre Mircea-Titus PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
62. Drulă Cătălin USR DA
63. Dunava Costel Neculai PSD NU
64. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
68. Furic Iarco Minoritati DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
71. Găină Mihăiță PSD NU
72. Georgescu Nicolae PSD NU
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Ghinea Cristian USR DA
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Halici Nicușor PSD NU
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
81. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
83. Huncă Mihaela PSD NU
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Iancu Marius-Ionel PSD NU
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
87. Intotero Natalia-Elena PSD NU
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ioniță Antoneta PNL DA
90. Iordache Florin PSD NU
91. Itu Cornel PSD NU
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
93. Kelemen Hunor UDMR NU
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
95. Lazăr Sorin PSD NU
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Longher Victoria Minoritati DA
98. Lovin Dumitru ALDE NU
99. Lungu Tudorița PNL DA
100. Lupașcu Costel PSD NU
101. Lupescu Dumitru USR DA
102. Macovei Silviu Nicu PSD NU
103. Marica Petru-Sorin PSD NU
104. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
107. Mînzatu Roxana PSD NU
108. Mohaci Mihai PSD NU
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Munteanu Ioan PSD NU
111. Mușoiu Ștefan PSD NU
112. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
114. Neață Eugen PSD NU
115. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
116. Nicolae Andrei PSD NU
117. Nicolicea Eugen PSD NU
118. Niță Nicu PSD NU
119. Nosa Iuliu PSD NU
120. Olar Corneliu PNL DA
121. Oprea Dumitru PNL DA
122. Oteșanu Daniela PSD NU
123. Pambuccian Varujan Minoritati DA
124. Pană Adriana-Doina PSD NU
125. Paraschiv Rodica PSD NU
126. Pașcan Emil-Marius PMP DA
127. Păle Dănuț PSD NU
128. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
129. Petric Octavian PSD NU
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
131. Pop Andrei PSD NU
132. Pop Georgian PSD NU
133. Pop Rareș Tudor USR DA
134. Popa Florin PSD NU
135. Popa Mihai Valentin PSD NU
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
137. Presură Alexandra PSD NU
138. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
139. Radu Anișoara PSD NU
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
141. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
142. Rădulescu Alexandru PSD NU
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
144. Răduț Violeta PSD NU
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
146. Roman Ioan Sorin PSD NU
147. Romanescu Cristinel PNL DA
148. Seres Dénes UDMR NU
149. Simion Lucian-Eduard PSD NU
150. Simonis Alfred - Robert PSD NU
151. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
152. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
153. Solomon Adrian PSD NU
154. Spânu Ion PSD NU
155. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
156. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
157. Stancu Florinel PSD NU
158. Stativă Irinel Ioan PSD NU
159. Suciu Matei PSD NU
160. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
161. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
162. Șarapatin Elvira PSD NU
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
164. Șimon Gheorghe PSD NU
165. Șișcu George PNL DA
166. Șotcan Theodora PSD NU
167. Ștefan Corneliu PSD NU
168. Ștefan Ion PNL DA
169. Tabugan Ion PMP DA
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
171. Terea Ioan PSD NU
172. Toma Ilie PSD NU
173. Tudor Beatrice PSD NU
174. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
175. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
176. Vasile Daniel Minoritati NU
177. Vasilică Radu Costin PSD NU
178. Vass Levente UDMR NU
179. Văcaru Alin Vasile PSD NU
180. Velcea Nicolae PSD NU
181. Vișan George-Gabriel PSD NU
182. Vîlceanu Dan PNL DA
183. Vîrză Mihăiță PSD NU
184. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD NU
186. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
187. Zainea Cornel USR DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 20:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro