Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 12:55

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 465/2015 lege pentru modificarea alineatelor (3) și (4) ale articolului 221 din Ordonanța Guvernului nr. 18/2009 privind organizarea și finanțarea rezidențiatului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 68 39 21 12 11 4 8 1
- voturi pentru (DA):50 4 34 2 - - 4 6 -
- voturi împotrivă (NU):111 64 3 19 12 11 - 1 1
- abțineri:3 - 2 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Badea Leonardo PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Banias Mircea Marius - NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Bulai Iulian USR NU
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Cherecheș Viorica PNL NU
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Chiriță Dumitru PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dan Nicușor Daniel USR NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dîrzu Ioan PSD NU
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
55. Drulă Cătălin USR NU
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
63. Gheorghe Tinel PNL DA
64. Gheorghiu Bogdan PNL DA
65. Ghilea Găvrilă PNL DA
66. Ghinea Cristian USR DA
67. Giugea Nicolae PNL DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
70. Huncă Mihaela PSD NU
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
72. Iacomi Iulian PSD NU
73. Ibram Iusein Minoritati NU
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
75. Ion Stelian-Cristian USR NU
76. Ioniță Antoneta PNL DA
77. Iordache Florin PSD NU
78. Itu Cornel PSD DA
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
80. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
81. Lazăr Sorin PSD NU
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lungu Tudorița PNL DA
84. Lupescu Dumitru USR NU
85. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
86. Marica Petru-Sorin PSD NU
87. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
89. Mihalescul Dumitru PNL DA
90. Mînzatu Roxana PSD NU
91. Mohaci Mihai PSD NU
92. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
93. Neață Eugen PSD NU
94. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
95. Nicolae Andrei PSD NU
96. Niță Mihai ALDE NU
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Olar Corneliu PNL DA
99. Oprea Dumitru PNL DA
100. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
101. Oros Nechita-Adrian PNL DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati DA
103. Pană Adriana-Doina PSD NU
104. Paraschiv Rodica PSD NU
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Păle Dănuț PSD NU
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
109. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
110. Plumb Rovana PSD NU
111. Pop Georgian PSD NU
112. Pop Tudor Rareș USR NU
113. Popa Florin PSD NU
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
115. Popescu Pavel PNL NU
116. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
117. Presură Alexandra PSD NU
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
119. Radu Anișoara PSD NU
120. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
121. Rădulescu Alexandru PSD NU
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
123. Răduț Violeta PSD NU
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
125. Romanescu Cristinel PNL DA
126. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
127. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
128. Seres Dénes UDMR NU
129. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
130. Simion Lucian-Eduard PSD NU
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
133. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
134. Stancu Florinel PSD NU
135. Stativă Irinel Ioan PSD NU
136. Stănescu Alexandru PSD NU
137. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
138. Szabó Ödön UDMR NU
139. Șarapatin Elvira PSD NU
140. Șișcu George PNL DA
141. Șotcan Theodora PSD NU
142. Șovăială Constantin PNL DA
143. Ștefan Corneliu PSD NU
144. Tabugan Ion PMP DA
145. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
146. Tîlvăr Angel PSD NU
147. Todor Adrian PSD NU
148. Tripa Florin-Dan PSD NU
149. Tudor Beatrice PSD NU
150. Turcan Raluca PNL DA
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
152. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
153. Varga Glad-Aurel PNL DA
154. Varga Vasile PNL DA
155. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
156. Vasilică Radu Costin PSD NU
157. Vass Levente UDMR NU
158. Vîrză Mihăiță PSD NU
159. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
160. Vlase Petru Gabriel PSD NU
161. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
162. Vosganian Varujan ALDE NU
163. Zainea Cornel USR NU
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 6:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro