Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 13:23

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Documentul de reflectie privind dimensiunea sociala a Europei COM(2017) 206 (PHCD 59/2017).
PHC 59/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Documentul de reflecție privind dimensiunea socială a Europei COM(2017) 206
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 129 45 22 15 11 9 13 2
- voturi pentru (DA):246 129 45 22 15 11 9 13 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Ghinea Cristian USR DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Iacomi Iulian PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
132. Mihalescul Dumitru PNL DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Niță Mihai ALDE DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
151. Oros Nechita-Adrian PNL DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Petric Octavian PSD DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
163. Plumb Rovana PSD DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
170. Popescu Pavel PNL DA
171. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Radu Anișoara PSD DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PSD DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stancu Florinel PSD DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șova Lucian PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Tabugan Ion PMP DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL DA
229. Varga Vasile PNL DA
230. Vasile Daniel Minoritati DA
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Vasilică Radu Costin PSD DA
233. Vass Levente UDMR DA
234. Văcaru Alin Vasile PSD DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
243. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Zainea Cornel USR DA
246. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 februarie 2019, 0:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro