Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 13:24

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic si Social European si Comitetul Regiunilor - Evaluarea la jumatatea perioadei a punerii in aplicare a strategiei privind piata unica digitala - O piata unica digitala conectata pentru toti COM(2017) 228 (PHCD 60/2017).
PHC 60/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Evaluarea la jumătatea perioadei a punerii în aplicare a strategiei privind piața unică digitală - O piață unică digitală conectată pentru toți COM(2017) 228
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:250 128 45 23 17 11 12 12 2
- voturi pentru (DA):250 128 45 23 17 11 12 12 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Ghinea Cristian USR DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Iacomi Iulian PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mihalescul Dumitru PNL DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Mocanu Adrian PMP DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Niță Mihai ALDE DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
151. Oros Nechita-Adrian PNL DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Petric Octavian PSD DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
163. Plumb Rovana PSD DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
170. Popescu Pavel PNL DA
171. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Radu Anișoara PSD DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
179. Rădulescu Alexandru PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Rotaru Alexandru PSD DA
187. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
188. Sefer Cristian-George PMP DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stancu Florinel PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Suciu Matei PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șova Lucian PSD DA
215. Șovăială Constantin PNL DA
216. Ștefan Corneliu PSD DA
217. Ștefan Ion PNL DA
218. Tabugan Ion PMP DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tripa Florin-Dan PSD DA
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Varga Vasile PNL DA
233. Vasile Daniel Minoritati DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vasilică Radu Costin PSD DA
236. Vass Levente UDMR DA
237. Văcaru Alin Vasile PSD DA
238. Velcea Nicolae PSD DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Vosganian Varujan ALDE DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zainea Cornel USR DA
250. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 8:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro