Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 13:24

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic si Social European si Comitetul Regiunilor privind instituirea unui Pilon european al drepturilor sociale COM(2017) 250 (PHCD 61/2017).
PHC 61/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor privind instituirea unui Pilon european al drepturilor sociale COM(2017) 250
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 131 47 23 17 11 13 13 2
- voturi pentru (DA):257 131 47 23 17 11 13 13 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran-Voinea Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Iacomi Iulian PSD DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Ioniță Antoneta PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Mareș Mara PNL DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocanu Adrian PMP DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL DA
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP DA
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Petric Octavian PSD DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
168. Plumb Rovana PSD DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PSD DA
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
174. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
175. Popescu Pavel PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
183. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
184. Rădulescu Alexandru PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL DA
191. Rotaru Alexandru PSD DA
192. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
194. Sefer Cristian-George PMP DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simionca Ionuț PMP DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
206. Stancu Florinel PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șarapatin Elvira PSD DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șotcan Theodora PSD DA
220. Șova Lucian PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Ștefan Ion PNL DA
224. Tabugan Ion PMP DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tripa Florin-Dan PSD DA
232. Tudor Beatrice PSD DA
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Varga Vasile PNL DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vasilică Radu Costin PSD DA
243. Vass Levente UDMR DA
244. Văcaru Alin Vasile PSD DA
245. Velcea Nicolae PSD DA
246. Vexler Silviu Minoritati DA
247. Vișan George-Gabriel PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL DA
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR DA
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro