Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 13:25 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 13:25

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 170/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.18/2017 privind asistența medicală comunitară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:260 - 132 48 24 17 11 12 14 2
- voturi pentru (DA):260 - 132 48 24 17 11 12 14 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PSD DA
109. Iacomi Iulian PSD DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Longher Victoria Minoritati DA
126. Lungu Tudorița PNL DA
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
140. Mocanu Adrian PMP DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL DA
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Popescu Pavel PNL DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
197. Sefer Cristian-George PMP DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simion Lucian-Eduard PSD DA
202. Simionca Ionuț PMP DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion PSD DA
208. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Suciu Matei PSD DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șova Lucian PSD DA
224. Șovăială Constantin PNL DA
225. Ștefan Corneliu PSD DA
226. Ștefan Ion PNL DA
227. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
228. Tabugan Ion PMP DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Terea Ioan PSD DA
231. Tîlvăr Angel PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
234. Toma Ilie PSD DA
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
239. Tușa Adriana Diana PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Varga Vasile PNL DA
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vasilică Radu Costin PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Văcaru Alin Vasile PSD DA
248. Velcea Nicolae PSD DA
249. Vexler Silviu Minoritati DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL DA
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Vosganian Varujan ALDE DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zainea Cornel USR DA
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 8:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro