Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 13:19

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind validarea unui mandat de deputat (PHCD 62/2017).
PHC 62/2017 privind validarea unui mandat de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 114 44 22 15 11 6 11 2
- voturi pentru (DA):221 112 43 22 14 11 6 11 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 2 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL -
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Ghinea Cristian USR DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Huncă Mihaela PSD DA
96. Iacomi Iulian PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Iftimie Neculai PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD -
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR -
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Longher Victoria Minoritati DA
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupescu Dumitru USR DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușoiu Ștefan PSD -
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Niță Mihai ALDE DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL DA
137. Oprea Dumitru PNL DA
138. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati DA
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pașcan Emil-Marius PMP DA
144. Păle Dănuț PSD DA
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
146. Petric Octavian PSD DA
147. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Pop Andrei PSD DA
150. Pop Georgian PSD DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
154. Popescu Pavel PNL DA
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
159. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Ioan Sorin PSD DA
166. Romanescu Cristinel PNL DA
167. Rotaru Alexandru PSD DA
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
169. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simonis Alfred - Robert PSD DA
174. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru PSD DA
182. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
183. Suciu Matei PSD DA
184. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
185. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
186. Szabó Ödön UDMR DA
187. Șarapatin Elvira PSD DA
188. Șimon Gheorghe PSD DA
189. Șișcu George PNL DA
190. Șotcan Theodora PSD DA
191. Șova Lucian PSD DA
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD DA
194. Ștefan Ion PNL DA
195. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Tabugan Ion PMP DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Terea Ioan PSD DA
199. Tîlvăr Angel PSD DA
200. Todor Adrian PSD DA
201. Toma Ilie PSD DA
202. Tripa Florin-Dan PSD DA
203. Tudor Beatrice PSD DA
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Tușa Adriana Diana PSD DA
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
207. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
208. Varga Glad-Aurel PNL DA
209. Varga Vasile PNL DA
210. Vasile Daniel Minoritati DA
211. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
212. Vasilică Radu Costin PSD DA
213. Vass Levente UDMR DA
214. Văcaru Alin Vasile PSD DA
215. Velcea Nicolae PSD DA
216. Vexler Silviu Minoritati DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL DA
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
224. Vosganian Varujan ALDE DA
225. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 22:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro