Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 13:21 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 13:21

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 63/2017).
PHC 63/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:238 124 43 23 14 11 8 13 2
- voturi pentru (DA):237 124 43 23 14 11 8 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius - -
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Ghinea Cristian USR DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PSD DA
102. Iacomi Iulian PSD DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Mareș Mara PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mihalescul Dumitru PNL DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pașcan Emil-Marius PMP DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Andrei PSD DA
158. Pop Georgian PSD DA
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
163. Popescu Pavel PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Ioan Sorin PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
177. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
180. Simion Lucian-Eduard PSD DA
181. Simionca Ionuț PMP DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
185. Solomon Adrian PSD DA
186. Spânu Ion PSD DA
187. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL DA
201. Șotcan Theodora PSD DA
202. Șova Lucian PSD DA
203. Șovăială Constantin PNL DA
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Ion PNL DA
206. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Tabugan Ion PMP DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Tîlvăr Angel PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Tripa Florin-Dan PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
219. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
220. Varga Glad-Aurel PNL DA
221. Varga Vasile PNL DA
222. Vasile Daniel Minoritati DA
223. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
224. Vasilică Radu Costin PSD DA
225. Vass Levente UDMR DA
226. Văcaru Alin Vasile PSD DA
227. Velcea Nicolae PSD DA
228. Vexler Silviu Minoritati DA
229. Vișan George-Gabriel PSD DA
230. Vîlceanu Dan PNL DA
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
235. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
236. Vosganian Varujan ALDE DA
237. Zainea Cornel USR DA
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 4:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro