Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2017 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2017, ora 13:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 230/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 46/2008 Codul silvic, precum și pentru modificarea art.5 alin.(2) din Legea nr.192/2010 privind trecerea unor drumuri forestiere din domeniul public al statului și din administrarea Regiei Naționale a Pădurilor - Romsilva în domeniul public al unor unități administrativ-teritoriale și în administrarea consiliilor locale ale acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:260 134 48 24 13 10 13 16 2
- voturi pentru (DA):213 133 8 23 11 10 10 16 2
- voturi împotrivă (NU):38 - 37 - - - 1 - -
- abțineri:8 1 3 1 2 - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cristache Cătălin PMP NU
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL NU
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
96. Gheorghe Tinel PNL NU
97. Gheorghiu Bogdan PNL NU
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghilea Găvrilă PNL NU
100. Ghinea Cristian USR DA
101. Giugea Nicolae PNL NU
102. Goga Octavian PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PSD DA
109. Iacomi Iulian PSD DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
117. Ionescu George PNL NU
118. Ioniță Antoneta PNL NU
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Mareș Mara PNL NU
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL NU
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
140. Mocanu Adrian PMP DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL NU
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL DA
156. Oprea Dumitru PNL NU
157. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL NU
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR DA
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
178. Popescu Pavel PNL NU
179. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
187. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL NU
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP -
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
197. Sefer Cristian-George PMP DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
201. Simionca Ionuț PMP DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
203. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL NU
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șova Lucian PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL NU
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Ștefan Ion PNL DA
226. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
227. Tabugan Ion PMP DA
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Tripa Florin-Dan PSD DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Turcan Raluca PNL NU
237. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
242. Varga Vasile PNL Abținere
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vasilică Radu Costin PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vișan George-Gabriel PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL NU
251. Vîrză Mihăiță PSD DA
252. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
253. Vlase Petru Gabriel PSD DA
254. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
255. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
256. Vosganian Varujan ALDE DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Zainea Cornel USR DA
259. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 18:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro