Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 302/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.137/2000 privind prevenirea și sancționarea tuturor formelor de discriminare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:267 80 62 25 42 17 16 14 11
- voturi pentru (DA):265 80 62 23 42 17 16 14 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM DA
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian PC DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Godja Petru PSD DA
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grigore Dan PD-L DA
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC DA
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Hoinaru Marian PNL DA
99. Hrebenciuc Viorel PSD DA
100. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ifrim Mircea PRM DA
104. Igaș Traian Constantin PD-L DA
105. Ignat Miron Minoritati DA
106. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
107. Ionescu Daniel PSD DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Iordache Grațiela Denisa PC DA
110. Iriza Marius PRM Abținere
111. Iustian Mircea Teodor PNL DA
112. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
113. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kerekes Károly UDMR DA
116. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
117. Kovacs Attila UDMR DA
118. Lakatos Petru UDMR DA
119. Lambrino Radu PD-L DA
120. Lificiu Petru - DA
121. Liga Dănuț PD-L DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Macaleți Costică PSD DA
124. Magheru Paul PRM DA
125. Man Mircea PD-L DA
126. Manda Iulian Claudiu PSD DA
127. Manolescu Oana Minoritati DA
128. Manta Pantelimon PC DA
129. Marian Dan Mihai PNL DA
130. Marin Constantin PSD DA
131. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
132. Martin Eduard-Stelian PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Máté András-Levente UDMR DA
135. Matei Cătălin Lucian PSD DA
136. Mazăre Alexandru PSD DA
137. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
138. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
139. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
140. Mătușa Tudor PRM DA
141. Merce Ilie PRM DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Micula Cătălin PNL DA
144. Mihalache Sorin Dan PSD DA
145. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
146. Mircea Costache PRM Abținere
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mironescu Laurențiu PD-L DA
149. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
150. Mitrea Manuela PSD DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
152. Mînzînă Ion PRM DA
153. Mocanu Alexandru PD-L DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
156. Mohora Tudor PSD DA
157. Moisoiu Adrian PRM DA
158. Moldovan Emil Radu PSD DA
159. Momanu Corneliu PNL DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Movilă Petru PD-L DA
162. Muscă Monica Octavia PNL DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Nica Dan PSD DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
169. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
170. Niță Constantin PSD DA
171. Nițulescu Teodor PRM DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Oancea Viorel PNL DA
174. Olarean Aurel PD-L DA
175. Oltean Ioan PD-L DA
176. Olteanu Bogdan PNL DA
177. Ovidenie Costel - DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Pardău Dumitru PNL DA
180. Paveliu Marian Sorin PNL DA
181. Păun Nicolae Minoritati DA
182. Petrea Constantin PD-L DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Ponta Victor-Viorel PSD DA
185. Pop Claudiu Adrian PSD DA
186. Popa Cornel PNL DA
187. Popa Nicolae PC DA
188. Popescu Dan Ioan PSD DA
189. Popescu Florin Aurelian PNL DA
190. Popescu Ionica Constanța PC DA
191. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
192. Preda Cezar-Florin PD-L DA
193. Preda Ion PNL DA
194. Pruteanu Vasile PNL DA
195. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
196. Pupeză Viorel PSD DA
197. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
198. Pușcaș Vasile PSD DA
199. Pușcă Mircea Valer PNL DA
200. Puzdrea Dumitru PD-L DA
201. Racoceanu Viorel PD-L DA
202. Radan Mihai Minoritati DA
203. Raicu Romeo Marius PD-L DA
204. Rădulescu Cristian PD-L DA
205. Rogin Marius PD-L DA
206. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
207. Rus Ioan Aurel PRM DA
208. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
209. Sanda Victor PSD DA
210. Sandu Gabriel PNL DA
211. Sandu-Capră Mihai PNL DA
212. Sasu Ion PSD DA
213. Săniuță Marian-Florian PSD DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Sârb Gheorghe PSD DA
216. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
217. Sârbu Marian PSD DA
218. Sârbu Mugurel Liviu - DA
219. Scutaru Adrian George PNL DA
220. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
223. Sóki Béla UDMR DA
224. Soporan Vasile Filip PSD DA
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stănescu Cristian PRM DA
228. Stănișoară Mihai PD-L DA
229. Stoica Ion - DA
230. Străchinaru Petre PD-L DA
231. Strungă Emil PNL DA
232. Szekely Levente Csaba UDMR DA
233. Știrbeț Cornel PNL DA
234. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
235. Știreanu Octavian PSD DA
236. Tămagă Constantin PSD DA
237. Tărniceru Petru PSD DA
238. Teodorescu George Alin PSD DA
239. Timar Liviu PSD DA
240. Timiș Ioan PSD DA
241. Todoran Pavel PSD DA
242. Toma Horia-Victor PNL DA
243. Toró Tiberiu UDMR DA
244. Tudor Constantin PC DA
245. Tudor Marcu PRM DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Țundrea Ioan PC DA
249. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
250. Ujeniuc Dragoș PNL DA
251. Ungureanu Petre PNL DA
252. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
253. Ursărescu Dorinel PNL DA
254. Vainer Aurel Minoritati DA
255. Varga Attila UDMR DA
256. Vasile Aurelia PSD DA
257. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
258. Vălean Adina Ioana PNL DA
259. Văsioiu Horia PD-L DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Voinea Florea PSD DA
263. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
264. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
265. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
266. Zegrean Augustin PD-L DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 15:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro