Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2017 > 12:24 Versiunea pentru printare
Vineri, 1 septembrie 2017, ora 12:24

Subiect vot: vacantare loc deputat Badea Leonardo
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:256 124 60 30 13 9 8 10 2
- voturi pentru (DA):252 122 58 30 13 9 8 10 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Constantin Daniel - DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dan Nicușor Daniel USR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL -
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
71. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
72. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Durbacă Eugen - DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
132. Mihalescul Dumitru PNL DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mocanu Adrian PMP DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neagu Nicolae PNL DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Olteanu Daniel PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Palăr Ionel PNL -
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pau Radu - Adrian PSD DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin ALDE DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Petric Octavian PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Georgian PSD DA
169. Pop Tudor Rareș USR DA
170. Popa Florin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Popescu Pavel PNL DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD -
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Sefer Cristian-George PMP DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simion Lucian-Eduard PSD DA
202. Simionca Ionuț PMP DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
208. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
212. Suciu Matei PSD DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Șarapatin Elvira PSD DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD -
217. Șișcu George PNL DA
218. Șotcan Theodora PSD DA
219. Șova Lucian PSD DA
220. Șovăială Constantin PNL DA
221. Ștefan Corneliu PSD DA
222. Ștefan Ion PNL DA
223. Ștefan Viorel PSD DA
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Toma Ilie PSD DA
228. Tomac Eugen PMP DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Tripa Florin-Dan PSD DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Tudose Mihai PSD DA
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Varga Vasile PNL DA
240. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
241. Vasilică Radu Costin PSD DA
242. Văcaru Alin Vasile PSD DA
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vișan George-Gabriel PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Vîrză Mihăiță PSD DA
248. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
249. Vlase Petru Gabriel PSD DA
250. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
251. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
252. Vosganian Varujan ALDE DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zainea Cornel USR DA
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 22:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro