Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2017 > 12:25 Versiunea pentru printare
Vineri, 1 septembrie 2017, ora 12:25

Subiect vot: vacantare loc deputat Coste Marina-Adelina
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:254 - 122 59 30 14 9 8 10 2
- voturi pentru (DA):250 - 120 58 29 14 9 8 10 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:4 - 2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Constantin Daniel - DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR -
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dan Nicușor Daniel USR DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Durbacă Eugen - DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Ghinea Cristian USR DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD -
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Victoria Minoritati DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
130. Mihalescul Dumitru PNL DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Mocanu Adrian PMP DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
140. Neagu Nicolae PNL -
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Niță Mihai ALDE DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Olteanu Daniel PNL DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pau Radu - Adrian PSD DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Petric Octavian PSD DA
162. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
163. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
164. Plumb Rovana PSD DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Radu Anișoara PSD DA
180. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
181. Rădulescu Alexandru PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD -
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
194. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
195. Sefer Cristian-George PMP DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simion Lucian-Eduard PSD DA
200. Simionca Ionuț PMP DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
210. Suciu Matei PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șova Lucian PSD DA
218. Șovăială Constantin PNL DA
219. Ștefan Corneliu PSD DA
220. Ștefan Ion PNL DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Tomac Eugen PMP DA
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Tudose Mihai PSD DA
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Varga Glad-Aurel PNL DA
236. Varga Vasile PNL DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vasilică Radu Costin PSD DA
239. Vass Levente UDMR DA
240. Văcaru Alin Vasile PSD DA
241. Velcea Nicolae PSD DA
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vișan George-Gabriel PSD DA
244. Vîlceanu Dan PNL DA
245. Vîrză Mihăiță PSD DA
246. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
247. Vlase Petru Gabriel PSD DA
248. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Vosganian Varujan ALDE DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Zainea Cornel USR DA
253. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 9:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro