Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2017 > 12:56 Versiunea pentru printare
Vineri, 1 septembrie 2017, ora 12:56

Subiect vot: Propunere 6
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:236 - 121 55 26 11 9 4 10
- voturi pentru (DA):232 - 121 55 26 11 9 - 10
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - - 4 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dobre Mircea-Titus PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
61. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
62. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Furic Iarco Minoritati DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gheorghe Tinel PNL DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ionescu George PNL DA
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Longher Victoria Minoritati DA
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Mareș Mara PNL DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
119. Mihalescul Dumitru PNL DA
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Movilă Petru PMP NU
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neagu Nicolae PNL DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL DA
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olar Corneliu PNL DA
138. Olteanu Daniel PNL DA
139. Oprea Dumitru PNL DA
140. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
141. Oros Nechita-Adrian PNL DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Plumb Rovana PSD DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Georgian PSD DA
156. Pop Tudor Rareș USR DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
160. Popescu Pavel PNL DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL DA
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
182. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
183. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
192. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
193. Stancu Florinel PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL DA
201. Șotcan Theodora PSD DA
202. Șova Lucian PSD DA
203. Șovăială Constantin PNL DA
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Ion PNL DA
206. Ștefan Viorel PSD DA
207. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Todor Adrian PSD DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Trăilă Cristina PNL DA
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Tudor Beatrice PSD DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
219. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
220. Varga Glad-Aurel PNL DA
221. Varga Vasile PNL DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vasilică Radu Costin PSD DA
224. Văcaru Alin Vasile PSD DA
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vexler Silviu Minoritati DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîrză Mihăiță PSD DA
229. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
230. Vlase Petru Gabriel PSD DA
231. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
232. Vosganian Varujan ALDE DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR DA
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 23:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro