Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2017 > 12:45 Versiunea pentru printare
Vineri, 1 septembrie 2017, ora 12:45

Subiect vot: Aprobare locuri BP
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:247 122 57 29 12 9 8 10
- voturi pentru (DA):191 121 40 - 11 9 - 10
- voturi împotrivă (NU):10 - 1 1 - - 8 -
- abțineri:44 - 15 28 1 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR Abținere
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR Abținere
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
26. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
60. Dehelean Silviu USR Abținere
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
65. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
66. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR Abținere
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL Abținere
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL Abținere
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
90. Ghinea Cristian USR NU
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Iftimie Neculai PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
105. Ionescu George PNL Abținere
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Victoria Minoritati DA
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR Abținere
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL Abținere
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocanu Adrian PMP NU
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai ALDE DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Olar Corneliu PNL DA
146. Olteanu Daniel PNL Abținere
147. Oprea Dumitru PNL Abținere
148. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pau Radu - Adrian PSD DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petcu Toma-Florin ALDE DA
157. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
158. Petric Octavian PSD DA
159. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
160. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
161. Plumb Rovana PSD DA
162. Pop Andrei PSD DA
163. Pop Tudor Rareș USR Abținere
164. Popa Florin PSD DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
167. Popescu Pavel PNL DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
169. Preda Cezar-Florin PNL DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
174. Radu Anișoara PSD DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Rădulescu Alexandru PSD DA
177. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL -
188. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
189. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
190. Sefer Cristian-George PMP NU
191. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
194. Simion Lucian-Eduard PSD DA
195. Simionca Ionuț PMP NU
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
205. Suciu Matei PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șova Lucian PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Ștefan Ion PNL Abținere
215. Ștefan Viorel PSD DA
216. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Tomac Eugen PMP NU
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tripa Florin-Dan PSD DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Turcan Raluca PNL Abținere
226. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
229. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
230. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Vasilică Radu Costin PSD DA
233. Vass Levente UDMR Abținere
234. Văcaru Alin Vasile PSD DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
243. Vosganian Varujan ALDE DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zainea Cornel USR Abținere
246. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 1:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro