Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2017 > 10:43 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2017, ora 10:43

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 627/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2015 privind stabilirea unor măsuri în domeniul cercetării-dezvoltării și inovării în vederea asigurării protecției intereselor esențiale ale siguranței stării de sănătate a populației
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:161 - 70 31 22 10 7 9 11 1
- voturi pentru (DA):62 - - 31 22 - - 8 - 1
- voturi împotrivă (NU):96 - 70 - - 10 7 - 9 -
- abțineri:2 - - - - - - - 2 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bende Sándor UDMR NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Birchall Ana PSD NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bode Lucian Nicolae PNL DA
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
20. Borza Remus-Adrian - DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
23. Bran Ioana PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD NU
30. Calotă Florică Ică ALDE NU
31. Căciulă Aurel PSD NU
32. Călin Ion PSD NU
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Cherecheș Viorica PNL DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Chiriță Dumitru PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Cîtea Vasile PSD NU
41. Codreanu Constantin PMP DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csoma Botond UDMR NU
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
46. Cupă Ion ALDE NU
47. Dinu Cristina-Elena PSD NU
48. Dîrzu Ioan PSD NU
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR NU
54. Farago Petru UDMR NU
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Furic Iarco Minoritati NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
61. Georgescu Nicolae PSD NU
62. Gheorghe Tinel PNL DA
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Halici Nicușor PSD NU
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
69. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
71. Huncă Mihaela PSD NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD NU
73. Ibram Iusein Minoritati NU
74. Iftimie Neculai PSD NU
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
76. Intotero Natalia-Elena PSD NU
77. Ioniță Antoneta PNL DA
78. Iordache Florin PSD NU
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
80. Lazăr Sorin PSD NU
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Longher Victoria Minoritati NU
83. Lovin Dumitru ALDE NU
84. Lungu Tudorița PNL DA
85. Lupașcu Costel PSD NU
86. Lupescu Dumitru USR DA
87. Marica Petru-Sorin PSD NU
88. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
89. Mihalescul Dumitru PNL DA
90. Mînzatu Roxana PSD NU
91. Mohaci Mihai PSD NU
92. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
94. Movilă Petru PMP DA
95. Munteanu Ioan PSD NU
96. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
98. Neagu Nicolae PNL DA
99. Neață Eugen PSD NU
100. Nistor Laurențiu PSD NU
101. Niță Nicu PSD NU
102. Nosa Iuliu PSD NU
103. Olar Corneliu PNL DA
104. Oprea Dumitru PNL DA
105. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
106. Paraschiv Rodica PSD NU
107. Pașcan Emil-Marius PMP DA
108. Păle Dănuț PSD NU
109. Petrea Gabriel PSD NU
110. Petric Octavian PSD NU
111. Pop Andrei PSD NU
112. Popa Florin PSD NU
113. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
114. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
115. Presură Alexandra PSD NU
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
119. Rădulescu Alexandru PSD NU
120. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
121. Răduț Violeta PSD NU
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
123. Roman Florin-Claudiu PNL DA
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Roșca Lucreția PSD NU
126. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
127. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
128. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
129. Simion Lucian-Eduard PSD NU
130. Simionca Ionuț PMP DA
131. Spânu Ion PSD NU
132. Stancu Florinel PSD NU
133. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
134. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
135. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
136. Szabó Ödön UDMR NU
137. Șarapatin Elvira PSD NU
138. Șișcu George PNL DA
139. Șotcan Theodora PSD NU
140. Șovăială Constantin PNL DA
141. Ștefan Corneliu PSD NU
142. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
143. Tabugan Ion PMP -
144. Teiș Alina PSD NU
145. Terea Ioan PSD NU
146. Todor Adrian PSD NU
147. Tripa Florin-Dan PSD NU
148. Tudor Beatrice PSD NU
149. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
150. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
151. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
152. Varga Vasile PNL DA
153. Vasile Daniel Minoritati NU
154. Vass Levente UDMR NU
155. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
156. Vlase Petru Gabriel PSD NU
157. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
158. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
159. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
160. Zainea Cornel USR DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 20:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro