Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2017 > 11:01 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2017, ora 11:01

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 177/2017 privind completarea și modificarea Legii nr.504 din 11 iulie 2002 a audiovizualului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:167 80 32 23 12 4 9 6 1
- voturi pentru (DA):77 1 32 23 12 - 8 - 1
- voturi împotrivă (NU):88 78 - - - 4 - 6 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Birchall Ana PSD NU
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
22. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
23. Borza Remus-Adrian - DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
26. Bran Ioana PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Căciulă Aurel PSD NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Cîtea Vasile PSD NU
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR DA
44. Cristache Cătălin PMP DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Dinu Cristina-Elena PSD NU
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
54. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL DA
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD NU
62. Furic Iarco Minoritati NU
63. Furtună Mirela PSD -
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Găină Mihăiță PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
68. Gheorghe Tinel PNL DA
69. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
70. Ghilea Găvrilă PNL DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Huncă Mihaela PSD NU
78. Iftimie Neculai PSD NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Iordache Florin PSD NU
83. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
84. Jivan Luminița-Maria PSD NU
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lungu Tudorița PNL DA
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Lupescu Dumitru USR DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manole Petre-Florin PSD NU
94. Marica Petru-Sorin PSD NU
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
97. Mînzatu Roxana PSD NU
98. Mohaci Mihai PSD NU
99. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
101. Movilă Petru PMP DA
102. Munteanu Ioan PSD NU
103. Mușoiu Ștefan PSD NU
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
105. Neagu Nicolae PNL DA
106. Neață Eugen PSD NU
107. Nistor Laurențiu PSD NU
108. Niță Nicu PSD NU
109. Nosa Iuliu PSD NU
110. Olar Corneliu PNL DA
111. Oprea Dumitru PNL DA
112. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
113. Paraschiv Rodica PSD NU
114. Pașcan Emil-Marius PMP DA
115. Păle Dănuț PSD NU
116. Petrea Gabriel PSD NU
117. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
118. Pop Andrei PSD NU
119. Popa Florin PSD NU
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
121. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
122. Presură Alexandra PSD NU
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR DA
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
126. Rădulescu Alexandru PSD NU
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
128. Răduț Violeta PSD NU
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
130. Roman Florin-Claudiu PNL DA
131. Romanescu Cristinel PNL DA
132. Roșca Lucreția PSD NU
133. Rotaru Alexandru PSD NU
134. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
135. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Simion Lucian-Eduard PSD NU
138. Simionca Ionuț PMP DA
139. Simonis Alfred - Robert PSD NU
140. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
141. Spânu Ion PSD NU
142. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
143. Stancu Florinel PSD NU
144. Stativă Irinel Ioan PSD NU
145. Șarapatin Elvira PSD NU
146. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
147. Șișcu George PNL DA
148. Șotcan Theodora PSD NU
149. Șovăială Constantin PNL DA
150. Ștefan Corneliu PSD NU
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
152. Tabugan Ion PMP -
153. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
154. Toma Ilie PSD NU
155. Tudor Beatrice PSD NU
156. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
157. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
158. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
159. Varga Vasile PNL DA
160. Vass Levente UDMR DA
161. Vișan George-Gabriel PSD NU
162. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
163. Vlase Petru Gabriel PSD NU
164. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
165. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
166. Zainea Cornel USR DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 16:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro