Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2017 > 11:12 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2017, ora 11:12

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 838/2015 privind respingerea Ordonanței Guvernului nr.14/2015 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:190 96 35 24 13 5 10 7
- voturi pentru (DA):189 96 34 24 13 5 10 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran Ioana PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cherecheș Viorica PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Codreanu Constantin PMP DA
44. Cosma Lavinia-Corina USR DA
45. Cristache Cătălin PMP DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
56. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
57. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Fădor Angelica PNL DA
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
70. Găină Mihăiță PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Tinel PNL DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL DA
77. Goga Octavian PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Iftimie Neculai PSD DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Ionescu George PNL DA
91. Ioniță Antoneta PNL DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
95. Jivan Luminița-Maria PSD DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lupașcu Costel PSD DA
100. Lupescu Dumitru USR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Mareș Mara PNL DA
103. Marica Petru-Sorin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
107. Mînzatu Roxana PSD DA
108. Mohaci Mihai PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
111. Movilă Petru PMP DA
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
114. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
115. Neagu Nicolae PNL DA
116. Neață Eugen PSD DA
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Olar Corneliu PNL DA
121. Oprea Dumitru PNL DA
122. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
123. Oros Nechita-Adrian PNL DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Pașcan Emil-Marius PMP DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Petric Octavian PSD DA
129. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
130. Pop Andrei PSD DA
131. Popa Florin PSD DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
133. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
136. Prună Cristina-Mădălina USR DA
137. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
138. Rădulescu Alexandru PSD DA
139. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
140. Răduț Violeta PSD DA
141. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
142. Roman Florin-Claudiu PNL DA
143. Roman Ioan Sorin PSD DA
144. Romanescu Cristinel PNL DA
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Alexandru PSD DA
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
148. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
149. Seres Dénes UDMR DA
150. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simionca Ionuț PMP DA
153. Simonis Alfred - Robert PSD DA
154. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
155. Spânu Ion PSD DA
156. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
157. Stancu Florinel PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
160. Suciu Matei PSD DA
161. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
162. Szabó Ödön UDMR DA
163. Șarapatin Elvira PSD DA
164. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
165. Șișcu George PNL DA
166. Șotcan Theodora PSD DA
167. Șovăială Constantin PNL DA
168. Tabugan Ion PMP DA
169. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
170. Teiș Alina PSD DA
171. Terea Ioan PSD DA
172. Todor Adrian PSD DA
173. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
174. Tomac Eugen PMP DA
175. Tripa Florin-Dan PSD DA
176. Tudor Beatrice PSD DA
177. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
178. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
179. Vass Levente UDMR DA
180. Vexler Silviu Minoritati DA
181. Vișan George-Gabriel PSD DA
182. Vîlceanu Dan PNL DA
183. Vîrză Mihăiță PSD DA
184. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD DA
186. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
187. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
188. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
189. Zainea Cornel USR DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 13:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro