Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2017 > 10:23 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2017, ora 10:23

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 240/2017 pentru modificarea și completarea art.6 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:156 - 79 25 23 8 7 3 11
- voturi pentru (DA):147 - 79 24 23 2 7 1 11
- voturi împotrivă (NU):7 - - 1 - 5 - 1 -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PNL DA
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bontea Vlad PSD DA
17. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran Ioana PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cherecheș Viorica PNL DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP DA
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Cristache Cătălin PMP NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Dobre Victor Paul PNL DA
46. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Furic Iarco Minoritati DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
57. Georgescu Nicolae PSD DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
67. Intotero Natalia-Elena PSD DA
68. Ion Stelian-Cristian USR DA
69. Ioniță Antoneta PNL DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Longher Victoria Minoritati DA
75. Lovin Dumitru ALDE DA
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Manole Petre-Florin PSD DA
81. Marica Petru-Sorin PSD DA
82. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
83. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
84. Mihalescul Dumitru PNL DA
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Mușoiu Ștefan PSD DA
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
91. Neagu Nicolae PNL DA
92. Neață Eugen PSD DA
93. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
94. Nicolicea Eugen PSD DA
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Nicu PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Olar Corneliu PNL DA
99. Oprea Dumitru PNL DA
100. Paraschiv Rodica PSD DA
101. Pașcan Emil-Marius PMP -
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Petrea Gabriel PSD DA
104. Petric Octavian PSD DA
105. Pop Andrei PSD DA
106. Popa Florin PSD DA
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
108. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
109. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
110. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
111. Prună Cristina-Mădălina USR DA
112. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
113. Rădulescu Alexandru PSD DA
114. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
115. Răduț Violeta PSD DA
116. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
117. Roman Florin-Claudiu PNL DA
118. Romanescu Cristinel PNL DA
119. Roșca Lucreția PSD DA
120. Rotaru Alexandru PSD DA
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
122. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
123. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
124. Seres Dénes UDMR DA
125. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
126. Simion Lucian-Eduard PSD DA
127. Simonis Alfred - Robert PSD DA
128. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
129. Spânu Ion PSD DA
130. Stancu Florinel PSD DA
131. Stănescu Alexandru PSD DA
132. Suciu Matei PSD DA
133. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
134. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
135. Szabó Ödön UDMR NU
136. Șarapatin Elvira PSD DA
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
138. Șișcu George PNL DA
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Șovăială Constantin PNL DA
141. Ștefan Corneliu PSD DA
142. Ștefan Viorel PSD DA
143. Todor Adrian PSD DA
144. Toma Ilie PSD DA
145. Tripa Florin-Dan PSD DA
146. Tudor Beatrice PSD DA
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
148. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
149. Vasile Daniel Minoritati DA
150. Vass Levente UDMR Abținere
151. Velcea Nicolae PSD DA
152. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
153. Vlase Petru Gabriel PSD DA
154. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
155. Zainea Cornel USR DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 11 decembrie 2017, 9:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro