Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2017 > 10:23 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2017, ora 10:23

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Amendament respins
PL 240/2017 pentru modificarea și completarea art.6 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:181 - 94 31 23 10 7 8 7 1
- voturi pentru (DA):18 - - 2 2 9 - - 5 -
- voturi împotrivă (NU):107 - 94 2 - 1 7 - 2 1
- abțineri:56 - - 27 21 - - 8 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Bălănescu Alexandru PSD NU
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Bende Sándor UDMR NU
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
12. Bica Dănuț PNL Abținere
13. Bichineț Corneliu PMP Abținere
14. Birchall Ana PSD NU
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bodea Marius PNL Abținere
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Borza Remus-Adrian - NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
24. Bran Ioana PSD NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Buican Cristian PNL Abținere
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bulai Iulian USR Abținere
29. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
30. Burciu Cristina PSD NU
31. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
37. Cherecheș Viorica PNL Abținere
38. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Chiriță Dumitru PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
46. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
47. Cristache Cătălin PMP Abținere
48. Csoma Botond UDMR DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
50. Cupă Ion ALDE NU
51. Dehelean Silviu USR Abținere
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL Abținere
54. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
57. Drulă Cătălin USR DA
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Florea Oana-Consuela PSD NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Furic Iarco Minoritati NU
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD NU
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
68. Georgescu Nicolae PSD NU
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
70. Gheorghe Tinel PNL Abținere
71. Gherman Dumitru PSD NU
72. Goga Octavian PSD NU
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
74. Gudu Vasile PNL Abținere
75. Halici Nicușor PSD NU
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
78. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
79. Huncă Mihaela PSD NU
80. Iancu Marius-Ionel PSD NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Intotero Natalia-Elena PSD NU
83. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
84. Ionescu George PNL Abținere
85. Ioniță Antoneta PNL Abținere
86. Iordache Florin PSD NU
87. Itu Cornel PSD NU
88. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
89. Jivan Luminița-Maria PSD NU
90. Lazăr Sorin PSD NU
91. Lovin Dumitru ALDE NU
92. Lungu Tudorița PNL Abținere
93. Lupașcu Costel PSD NU
94. Lupescu Dumitru USR Abținere
95. Manole Petre-Florin PSD NU
96. Marica Petru-Sorin PSD NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
99. Mînzatu Roxana PSD NU
100. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
101. Movilă Petru PMP Abținere
102. Munteanu Ioan PSD NU
103. Mușoiu Ștefan PSD NU
104. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
106. Neagu Nicolae PNL Abținere
107. Neață Eugen PSD NU
108. Nistor Laurențiu PSD NU
109. Niță Nicu PSD NU
110. Nosa Iuliu PSD NU
111. Olar Corneliu PNL Abținere
112. Olteanu Daniel PNL Abținere
113. Oprea Dumitru PNL Abținere
114. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
115. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
116. Pambuccian Varujan Minoritati DA
117. Paraschiv Rodica PSD NU
118. Păle Dănuț PSD NU
119. Petrea Gabriel PSD NU
120. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
122. Pop Andrei PSD NU
123. Popa Florin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
126. Presură Alexandra PSD NU
127. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
128. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
130. Rădulescu Alexandru PSD NU
131. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
132. Răduț Violeta PSD NU
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
134. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
135. Roman Ioan Sorin PSD NU
136. Romanescu Cristinel PNL Abținere
137. Roșca Lucreția PSD NU
138. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
139. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
140. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
143. Simion Lucian-Eduard PSD NU
144. Simionca Ionuț PMP Abținere
145. Simonis Alfred - Robert PSD NU
146. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
147. Spânu Ion PSD NU
148. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
149. Stancu Florinel PSD NU
150. Stativă Irinel Ioan PSD NU
151. Stănescu Alexandru PSD NU
152. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
153. Suciu Matei PSD NU
154. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
155. Șarapatin Elvira PSD NU
156. Șotcan Theodora PSD NU
157. Șovăială Constantin PNL Abținere
158. Ștefan Corneliu PSD NU
159. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
160. Tabugan Ion PMP Abținere
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
162. Teiș Alina PSD NU
163. Terea Ioan PSD NU
164. Todor Adrian PSD NU
165. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
166. Toma Ilie PSD NU
167. Tripa Florin-Dan PSD NU
168. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
169. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
170. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
171. Velcea Nicolae PSD NU
172. Vexler Silviu Minoritati DA
173. Vișan George-Gabriel PSD NU
174. Vîlceanu Dan PNL Abținere
175. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
176. Vlase Petru Gabriel PSD NU
177. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
178. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
179. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
180. Zainea Cornel USR Abținere
181. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 2:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro