Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2017 > 12:20 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2017, ora 12:20

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 240/2017 pentru modificarea și completarea art.6 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:273 - 132 54 25 20 10 15 14 3
- voturi pentru (DA):191 - 131 4 - 20 10 12 12 2
- voturi împotrivă (NU):72 - - 48 23 - - - 1 -
- abțineri:9 - 1 2 2 - - 3 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - -
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Florica PNL Abținere
55. Cherecheș Viorica PNL NU
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Chiriță Dumitru PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL NU
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Dan Nicușor Daniel USR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL NU
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
84. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL NU
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL NU
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL NU
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR NU
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL NU
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR NU
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD Abținere
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL NU
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocanu Adrian PMP DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Movilă Petru PMP DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
156. Neagu Nicolae PNL NU
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olar Corneliu PNL NU
166. Oprea Dumitru PNL NU
167. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
168. Oros Nechita-Adrian PNL NU
169. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
177. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Pop Andrei PSD DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
184. Popescu Pavel PNL NU
185. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
190. Prună Cristina-Mădălina USR NU
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
197. Roman Florin-Claudiu PNL NU
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL NU
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
204. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
205. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
206. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
207. Sefer Cristian-George PMP DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP Abținere
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Spânu Ion PSD DA
217. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
219. Stancu Florinel PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Suciu Matei PSD DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șarapatin Elvira PSD DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL NU
232. Șotcan Theodora PSD DA
233. Șova Lucian PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL NU
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
239. Tabugan Ion PMP DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Teiș Alina PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Tomac Eugen PMP DA
246. Trăilă Cristina PNL NU
247. Tripa Florin-Dan PSD DA
248. Tudor Beatrice PSD DA
249. Tudose Mihai PSD DA
250. Turcan Raluca PNL NU
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
254. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Velcea Nicolae PSD DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL NU
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
268. Vosganian Varujan ALDE DA
269. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zainea Cornel USR NU
272. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 14:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro