Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.09.2017 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 11:11

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:113 64 22 11 3 4 4 3 2
- voturi pentru (DA):71 63 1 - 1 3 - 1 2
- voturi împotrivă (NU):33 - 20 8 - - 4 1 -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:7 1 1 2 2 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Apjok Norbert UDMR -
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Benga Tudor - Vlad USR NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
11. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bodea Marius PNL NU
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR -
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Calotă Florică Ică ALDE DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL NU
25. Cherecheș Viorica PNL NU
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP NU
32. Cosma Lavinia-Corina USR NU
33. Dehelean Silviu USR NU
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Dunava Costel Neculai PSD DA
36. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
37. Fădor Angelica PNL NU
38. Floroiu Ionel PSD DA
39. Furtună Mirela PSD DA
40. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
41. Gavrilă Camelia PSD DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
44. Ghilea Găvrilă PNL NU
45. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
46. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
47. Huncă Mihaela PSD DA
48. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
49. Iancu Marius-Ionel PSD DA
50. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
51. Ioniță Antoneta PNL NU
52. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
53. Jivan Luminița-Maria PSD DA
54. Lazăr Sorin PSD DA
55. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
56. Longher Victoria Minoritati DA
57. Lovin Dumitru ALDE -
58. Lungu Tudorița PNL NU
59. Lupescu Dumitru USR -
60. Manole Petre-Florin PSD DA
61. Marica Petru-Sorin PSD DA
62. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
63. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
64. Mînzatu Roxana PSD DA
65. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
66. Munteanu Ioan PSD DA
67. Mușoiu Ștefan PSD DA
68. Neagu Nicolae PNL -
69. Neață Eugen PSD DA
70. Nicolae Andrei PSD DA
71. Niță Nicu PSD DA
72. Nosa Iuliu PSD DA
73. Olar Corneliu PNL NU
74. Oprea Dumitru PNL NU
75. Paraschiv Rodica PSD DA
76. Pașcan Emil-Marius PMP NU
77. Pau Radu - Adrian PSD DA
78. Păle Dănuț PSD DA
79. Pop Georgian PSD DA
80. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
81. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
82. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
83. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
84. Roman Florin-Claudiu PNL NU
85. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
86. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
87. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
88. Spânu Ion PSD DA
89. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
90. Stancu Florinel PSD DA
91. Stativă Irinel Ioan PSD DA
92. Stănescu Alexandru PSD DA
93. Suciu Matei PSD -
94. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
95. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
96. Șarapatin Elvira PSD DA
97. Șotcan Theodora PSD DA
98. Șovăială Constantin PNL NU
99. Ștefan Viorel PSD DA
100. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
101. Teiș Alina PSD DA
102. Terea Ioan PSD DA
103. Todor Adrian PSD DA
104. Tripa Florin-Dan PSD DA
105. Tudor Beatrice PSD DA
106. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
107. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
108. Varga Vasile PNL NU
109. Văcaru Alin Vasile - DA
110. Vișan George-Gabriel PSD DA
111. Vîrză Mihăiță PSD DA
112. Vlase Petru Gabriel PSD DA
113. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 14:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro