Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-13
Subiect vot: Vot final
PL 122/2006 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.10/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.218/2005 privind stimularea absorbției fondurilor SAPARD prin preluarea riscului de către fondurile de garantare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:264 83 60 22 43 17 15 13 11
- voturi pentru (DA):259 81 59 22 42 16 15 13 11
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Renică PC DA
63. Dida Corneliu Ioan PSD DA
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
88. Ghișe Ioan PNL DA
89. Giurgiu Mircia - DA
90. Godja Petru PSD DA
91. Gonțea Ion PD-L DA
92. Grigore Dan PD-L DA
93. Grosaru Mircea Minoritati DA
94. Gubandru Aurel PSD DA
95. Gușă Cozmin Horea - DA
96. Hanganu Romeo Octavian PC DA
97. Hellvig Eduard Raul PC DA
98. Hoban Ioan PNL DA
99. Hoinaru Marian PNL DA
100. Hrebenciuc Viorel PSD DA
101. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Igaș Traian Constantin PD-L DA
105. Ignat Miron Minoritati DA
106. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
107. Ionescu Daniel PSD DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Iordache Grațiela Denisa PC DA
110. Iriza Marius PRM DA
111. Iustian Mircea Teodor PNL DA
112. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
113. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kerekes Károly UDMR DA
116. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
117. Kovacs Attila UDMR DA
118. Lakatos Petru UDMR DA
119. Lambrino Radu PD-L -
120. Lificiu Petru - DA
121. Liga Dănuț PD-L DA
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Magheru Paul PRM DA
124. Man Mircea PD-L DA
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Manta Pantelimon PC DA
128. Marian Dan Mihai PNL DA
129. Marin Constantin PSD DA
130. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
131. Martin Eduard-Stelian PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Máté András-Levente UDMR DA
134. Matei Cătălin Lucian PSD DA
135. Mazăre Alexandru PSD DA
136. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
137. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
138. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
139. Mătușa Tudor PRM DA
140. Merce Ilie PRM DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Micula Cătălin PNL DA
143. Mihalache Sorin Dan PSD DA
144. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
145. Mircea Costache PRM DA
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Laurențiu PD-L DA
148. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
149. Mitrea Manuela PSD DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
151. Mînzînă Ion PRM DA
152. Mocanu Alexandru PD-L DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
155. Moisoiu Adrian PRM DA
156. Moldovan Emil Radu PSD DA
157. Momanu Corneliu PNL DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Movilă Petru PD-L DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Muscă Monica Octavia PNL DA
162. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Nica Dan PSD DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
169. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
170. Niță Constantin PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Oancea Viorel PNL DA
173. Oltean Ioan PD-L DA
174. Olteanu Bogdan PNL DA
175. Ovidenie Costel - DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pardău Dumitru PNL DA
178. Paveliu Marian Sorin PNL DA
179. Păun Nicolae Minoritati DA
180. Petrea Constantin PD-L DA
181. Plumb Rovana PSD DA
182. Ponta Victor-Viorel PSD DA
183. Pop Claudiu Adrian PSD DA
184. Popa Cornel PNL DA
185. Popa Nicolae PC DA
186. Popescu Dan Ioan PSD DA
187. Popescu Florin Aurelian PNL DA
188. Popescu Ionica Constanța PC DA
189. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
190. Preda Cezar-Florin PD-L DA
191. Preda Ion PNL DA
192. Pruteanu Vasile PNL DA
193. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
194. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
195. Pușcaș Vasile PSD DA
196. Pușcă Mircea Valer PNL DA
197. Puzdrea Dumitru PD-L DA
198. Racoceanu Viorel PD-L DA
199. Radan Mihai Minoritati DA
200. Raicu Romeo Marius PD-L DA
201. Rădulescu Cristian PD-L DA
202. Rogin Marius PD-L DA
203. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
204. Rus Ioan Aurel PRM DA
205. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
206. Sanda Victor PSD DA
207. Sandu Gabriel PNL DA
208. Sandu-Capră Mihai PNL -
209. Sasu Ion PSD DA
210. Săniuță Marian-Florian PSD NU
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Sârb Gheorghe PSD DA
213. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
214. Sârbu Marian PSD DA
215. Sârbu Mugurel Liviu - DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
220. Sóki Béla UDMR DA
221. Soporan Vasile Filip PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stănescu Cristian PRM DA
225. Stănișoară Mihai PD-L DA
226. Stoica Ion - DA
227. Străchinaru Petre PD-L DA
228. Strungă Emil PNL DA
229. Szekely Levente Csaba UDMR DA
230. Știrbeț Cornel PNL DA
231. Știreanu Octavian PSD DA
232. Tămagă Constantin PSD DA
233. Tărniceru Petru PSD DA
234. Teodorescu George Alin PSD DA
235. Timar Liviu PSD DA
236. Timiș Ioan PSD DA
237. Todoran Pavel PSD DA
238. Toma Florentina Marilena PSD -
239. Toma Horia-Victor PNL DA
240. Toró Tiberiu UDMR DA
241. Tudor Constantin PC DA
242. Tudor Marcu PRM DA
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Țundrea Ioan PC DA
246. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
247. Ujeniuc Dragoș PNL DA
248. Ungureanu Petre PNL DA
249. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
250. Ursărescu Dorinel PNL DA
251. Vainer Aurel Minoritati DA
252. Varga Attila UDMR DA
253. Vasile Aurelia PSD DA
254. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
255. Vălean Adina Ioana PNL DA
256. Văsioiu Horia PD-L DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlădoiu Aurel PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
260. Voinea Florea PSD DA
261. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
262. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
263. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
264. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 1:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro