Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.09.2017 > 11:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 11:45

Subiect vot: Retrimitere la comisie PHCD 70/2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:170 84 30 24 9 5 7 11
- voturi pentru (DA):78 5 30 24 - 1 7 11
- voturi împotrivă (NU):90 77 - - 9 4 - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cherecheș Viorica PNL DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriac Viorel PSD NU
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cobuz Maricela PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Codreanu Constantin PMP DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Cristache Cătălin PMP DA
42. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
44. Cupă Ion ALDE NU
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Dan Nicușor Daniel USR DA
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD NU
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
50. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
51. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Furic Iarco Minoritati DA
57. Furtună Mirela PSD -
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Găină Mihăiță PSD DA
61. Georgescu Nicolae PSD NU
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
64. Ghinea Cristian USR DA
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
67. Halici Nicușor PSD NU
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Huncă Mihaela PSD NU
70. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
71. Iftimie Neculai PSD NU
72. Ignat Miron Minoritati DA
73. Intotero Natalia-Elena PSD NU
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ioniță Antoneta PNL DA
76. Itu Cornel PSD NU
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
78. Jivan Luminița-Maria PSD NU
79. Lazăr Sorin PSD NU
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupescu Dumitru USR DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD NU
85. Manole Petre-Florin PSD NU
86. Marica Petru-Sorin PSD NU
87. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
88. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
89. Mînzatu Roxana PSD NU
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
91. Movilă Petru PMP DA
92. Munteanu Ioan PSD NU
93. Mușoiu Ștefan PSD NU
94. Neagu Nicolae PNL DA
95. Neață Eugen PSD NU
96. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
97. Nicoară Romeo Florin PNL DA
98. Nicolae Andrei PSD NU
99. Nistor Laurențiu PSD NU
100. Niță Mihai ALDE NU
101. Niță Nicu PSD NU
102. Nosa Iuliu PSD NU
103. Olar Corneliu PNL DA
104. Olteanu Daniel PNL DA
105. Oprea Dumitru PNL DA
106. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
107. Oteșanu Daniela PSD NU
108. Palăr Ionel PNL DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati DA
110. Pașcan Emil-Marius PMP DA
111. Păle Dănuț PSD NU
112. Pop Andrei PSD NU
113. Pop Georgian PSD NU
114. Pop Tudor Rareș USR DA
115. Popa Florin PSD NU
116. Popa Mihai Valentin PSD NU
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
118. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
119. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
120. Popescu Pavel PNL DA
121. Presură Alexandra PSD NU
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
124. Rădulescu Alexandru PSD NU
125. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
126. Răduț Violeta PSD NU
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
128. Roman Florin-Claudiu PNL DA
129. Roșca Lucreția PSD NU
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
131. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
132. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
134. Seres Dénes UDMR NU
135. Simonis Alfred - Robert PSD NU
136. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
138. Solomon Adrian PSD NU
139. Spânu Ion PSD NU
140. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
141. Stancu Florinel PSD NU
142. Stativă Irinel Ioan PSD NU
143. Stănescu Alexandru PSD NU
144. Suciu Matei PSD NU
145. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
146. Șotcan Theodora PSD NU
147. Șovăială Constantin PNL DA
148. Ștefan Corneliu PSD NU
149. Ștefan Ion PNL DA
150. Ștefan Viorel PSD DA
151. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
152. Tabugan Ion PMP DA
153. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
154. Teiș Alina PSD -
155. Terea Ioan PSD NU
156. Todor Adrian PSD NU
157. Toma Ilie PSD NU
158. Tripa Florin-Dan PSD NU
159. Tudor Beatrice PSD NU
160. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
161. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
162. Varga Vasile PNL DA
163. Vass Levente UDMR NU
164. Vișan George-Gabriel PSD NU
165. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
166. Vlase Petru Gabriel PSD NU
167. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
168. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
169. Zainea Cornel USR DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 21:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro