Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.09.2017 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 13:03

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 71/2017).
PHC 71/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 - 109 51 15 10 10 10 15 1
- voturi pentru (DA):219 - 108 50 15 10 10 10 15 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP DA
49. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Culeafă Mihai PNL DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
61. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Gheorghiu Bogdan PNL DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL DA
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Halici Nicușor PSD -
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Huncă Mihaela PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ionescu George PNL DA
96. Ioniță Antoneta PNL DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Longher Victoria Minoritati DA
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Manole Petre-Florin PSD DA
108. Mareș Mara PNL DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
112. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
114. Mînzatu Roxana PSD DA
115. Mocanu Adrian PMP DA
116. Mocioalcă Ion PSD DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olteanu Daniel PNL DA
133. Oprea Dumitru PNL DA
134. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
135. Oros Nechita-Adrian PNL DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP DA
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petrea Gabriel PSD DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Pop Georgian PSD DA
150. Popa Florin PSD DA
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
152. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
153. Popescu Pavel PNL DA
154. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
158. Prună Cristina-Mădălina USR DA
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Răduț Violeta PSD DA
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
164. Roman Florin-Claudiu PNL DA
165. Roman Ioan Sorin PSD DA
166. Rotaru Alexandru PSD DA
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
168. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
169. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
170. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
171. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP DA
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Spânu Ion PSD DA
179. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
180. Stancu Florinel PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Alexandru PSD DA
183. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
185. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
186. Suciu Matei PSD DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
189. Șarapatin Elvira PSD DA
190. Șișcu George PNL DA
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD DA
194. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
196. Tabugan Ion PMP DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Terea Ioan PSD DA
199. Tîlvăr Angel PSD DA
200. Toma Ilie PSD DA
201. Trăilă Cristina PNL -
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
205. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
206. Varga Glad-Aurel PNL DA
207. Varga Vasile PNL DA
208. Vasile Daniel Minoritati DA
209. Vass Levente UDMR DA
210. Văcaru Alin Vasile - DA
211. Velcea Nicolae PSD DA
212. Vexler Silviu Minoritati DA
213. Vișan George-Gabriel PSD DA
214. Vîlceanu Dan PNL DA
215. Vîrză Mihăiță PSD DA
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
220. Zainea Cornel USR DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 1:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro