Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.09.2017 > 13:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 13:10

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 92 de deputati (MS 2/2017).
Respingere MS 2/2017 - Moțiunea simplă "PSD-stăpânul justiției!? Chiar așa ...!?"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:281 132 61 27 18 11 14 16 2
- voturi pentru (DA):104 - 61 27 - - 13 2 1
- voturi împotrivă (NU):162 131 - - 18 10 - 2 1
- abțineri:7 1 - - - 1 - 5 -
- nu au votat:8 - - - - - 1 7 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati -
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR NU
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
31. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian - DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD NU
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE NU
50. Căciulă Aurel PSD NU
51. Călin Ion PSD NU
52. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD NU
57. Chiriță Dumitru PSD NU
58. Ciocan Dan PSD NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
61. Ciuhodaru Tudor PSD NU
62. Cîtea Vasile PSD NU
63. Cobuz Maricela PSD NU
64. Cocoș Vasile PSD NU
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
67. Cosma Andreea PSD NU
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristache Cătălin PMP DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR NU
72. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
73. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion ALDE NU
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD NU
80. Dîrzu Ioan PSD NU
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
84. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dunava Costel Neculai PSD NU
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR NU
92. Farago Petru UDMR NU
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
95. Florea Oana-Consuela PSD NU
96. Floroiu Ionel PSD NU
97. Furic Iarco Minoritati Abținere
98. Furtună Mirela PSD NU
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD NU
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
102. Găină Mihăiță PSD NU
103. Georgescu Nicolae PSD NU
104. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
109. Gherman Dumitru PSD NU
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Ghinea Cristian USR DA
112. Gilia Claudia PSD NU
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD NU
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
120. Huncă Mihaela PSD NU
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Iulian PSD NU
123. Iancu Marius-Ionel PSD NU
124. Ibram Iusein Minoritati -
125. Iftimie Neculai PSD NU
126. Ignat Miron Minoritati NU
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
128. Intotero Natalia-Elena PSD NU
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD NU
133. Itu Cornel PSD NU
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
135. Jivan Luminița-Maria PSD NU
136. Kelemen Hunor UDMR NU
137. Korodi Attila UDMR NU
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
139. Lazăr Sorin PSD NU
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lungu Tudorița PNL DA
142. Lupașcu Costel PSD NU
143. Macovei Silviu Nicu PSD NU
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
145. Manole Petre-Florin PSD NU
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PSD NU
148. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
152. Mînzatu Roxana PSD NU
153. Mocanu Adrian PMP DA
154. Mocioalcă Ion PSD NU
155. Mohaci Mihai PSD NU
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Munteanu Ioan PSD NU
159. Mușoiu Ștefan PSD NU
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD NU
163. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD NU
166. Nicolicea Eugen PSD NU
167. Nistor Laurențiu PSD NU
168. Niță Mihai ALDE NU
169. Niță Nicu PSD NU
170. Nosa Iuliu PSD NU
171. Olteanu Daniel PNL DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD NU
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati -
178. Pană Adriana-Doina PSD NU
179. Paraschiv Rodica PSD NU
180. Pașcan Emil-Marius PMP DA
181. Pau Radu - Adrian PSD NU
182. Păle Dănuț PSD NU
183. Petcu Toma-Florin ALDE NU
184. Petrea Gabriel PSD NU
185. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
186. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
187. Pop Andrei PSD NU
188. Pop Georgian PSD NU
189. Pop Tudor Rareș USR DA
190. Popa Florin PSD NU
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
192. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
193. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD NU
198. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Radu Anișoara PSD NU
202. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
203. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
204. Rădulescu Alexandru PSD NU
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
206. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
207. Răduț Violeta PSD NU
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Ioan Sorin PSD NU
211. Roșca Lucreția PSD NU
212. Rotaru Alexandru PSD NU
213. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
214. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
215. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP -
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
217. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR NU
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simion Lucian-Eduard PSD NU
222. Simionca Ionuț PMP DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD NU
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD Abținere
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
226. Solomon Adrian PSD NU
227. Spânu Ion PSD NU
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD NU
231. Stativă Irinel Ioan PSD NU
232. Stănescu Alexandru PSD NU
233. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Matei PSD NU
237. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
238. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
239. Șarapatin Elvira PSD NU
240. Șimon Gheorghe PSD NU
241. Șișcu George PNL DA
242. Șotcan Theodora PSD NU
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD NU
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Ștefan Viorel PSD NU
247. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion PMP DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
251. Terea Ioan PSD NU
252. Tîlvăr Angel PSD NU
253. Todor Adrian PSD NU
254. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
255. Toma Ilie PSD NU
256. Tomac Eugen PMP DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Tripa Florin-Dan PSD NU
259. Tudor Beatrice PSD NU
260. Tudose Mihai PSD NU
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
263. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
264. Varga Glad-Aurel PNL DA
265. Varga Vasile PNL DA
266. Vasile Daniel Minoritati Abținere
267. Vass Levente UDMR NU
268. Văcaru Alin Vasile - NU
269. Velcea Nicolae PSD NU
270. Vexler Silviu Minoritati -
271. Vișan George-Gabriel PSD NU
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD NU
275. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
276. Vosganian Varujan ALDE NU
277. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
278. Weber Mihai PSD NU
279. Zainea Cornel USR DA
280. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 13:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro