Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.09.2017 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 211/2015 privind completarea art.39 din Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:249 116 56 22 13 12 13 15 2
- voturi pentru (DA):246 115 54 22 13 12 13 15 2
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghe Tinel PNL Abținere
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Ghinea Cristian USR DA
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru ALDE DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marica Petru-Sorin PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
134. Mocanu Adrian PMP DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neagu Nicolae PNL DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Andrei PSD NU
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olteanu Daniel PNL DA
153. Oprea Dumitru PNL DA
154. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP DA
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petcu Toma-Florin ALDE DA
165. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Georgian PSD DA
169. Pop Tudor Rareș USR DA
170. Popa Florin PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Popescu Pavel PNL DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
185. Roman Florin-Claudiu PNL DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Rotaru Alexandru PSD DA
189. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
190. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
191. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
192. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simionca Ionuț PMP DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
200. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Spânu Ion PSD DA
203. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Suciu Matei PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Ștefan Corneliu PSD DA
218. Ștefan Viorel PSD DA
219. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tabugan Ion PMP DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Terea Ioan PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
227. Toma Ilie PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL DA
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcan Raluca PNL DA
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
233. Varga Glad-Aurel PNL DA
234. Varga Vasile PNL NU
235. Vasile Daniel Minoritati DA
236. Vass Levente UDMR DA
237. Văcaru Alin Vasile - DA
238. Velcea Nicolae PSD DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
246. Vosganian Varujan ALDE DA
247. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
248. Zainea Cornel USR DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 14:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro