Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.09.2017 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 13:06

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 346/2016 pentru completarea art.62 din Legea nr.227 din 8 septembrie 2015 privind Codul fiscal, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 122 58 26 12 13 13 16 2
- voturi pentru (DA):259 120 57 26 12 13 13 16 2
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
59. Ciuhodaru Tudor PSD NU
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Ghinea Cristian USR DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocanu Adrian PMP DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Olteanu Daniel PNL DA
161. Oprea Dumitru PNL DA
162. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP DA
170. Pau Radu - Adrian PSD DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petcu Toma-Florin ALDE DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR DA
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
203. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simionca Ionuț PMP DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stroe Ionuț-Marian PNL -
222. Suciu Matei PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL DA
230. Ștefan Viorel PSD DA
231. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tabugan Ion PMP DA
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Terea Ioan PSD DA
236. Tîlvăr Angel PSD DA
237. Todor Adrian PSD DA
238. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Varga Vasile PNL DA
247. Vasile Daniel Minoritati DA
248. Vass Levente UDMR DA
249. Văcaru Alin Vasile - DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Vosganian Varujan ALDE DA
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
260. Zainea Cornel USR DA
261. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 12:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro