Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2017 > 16:56 Versiunea pentru printare
Luni, 18 septembrie 2017, ora 16:56

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 231/2017 pentru acceptarea amendamentelor adoptate prin deciziile 2012/1 și 2012/2 cu ocazia celei de-a treizecea reuniuni a Organismului Executiv, la Geneva, la 30 aprilie - 4 mai 2012, la Protocolul Convenției asupra poluării atmosferice transfrontiere pe distanțe lungi, încheiată la Geneva, la 13 noiembrie 1979, referitor la reducerea acidifierii, eutrofizării și nivelului de ozon troposferic, adoptat la Gothenburg la 1 decembrie 1999, și pentru acceptarea amendamentelor adoptate prin deciziile 2012/5 și 2012/6 cu ocazia celei de-a treizeci și una reuniuni a Organismului Executiv, la Geneva, la 11-13 decembrie 2012, la Protocolul Convenției asupra poluării atmosferice transfrontiere pe distanțe lungi, încheiată la Geneva, la 13 noiembrie 1979, referitor la metalele grele, adoptat la Aarhus la 24 iunie 1998
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:153 - 73 24 25 7 8 5 11
- voturi pentru (DA):153 - 73 24 25 7 8 5 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran Ioana PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP DA
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dan Nicușor Daniel USR DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
46. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
53. Furic Iarco Minoritati DA
54. Furtună Mirela PSD DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Georgescu Nicolae PSD DA
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
66. Ioniță Antoneta PNL DA
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
69. Jivan Luminița-Maria PSD DA
70. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
71. Lazăr Sorin PSD DA
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
73. Longher Victoria Minoritati DA
74. Lovin Dumitru ALDE DA
75. Lungu Tudorița PNL DA
76. Lupașcu Costel PSD DA
77. Lupescu Dumitru USR DA
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
80. Mihalescul Dumitru PNL DA
81. Mînzatu Roxana PSD DA
82. Mohaci Mihai PSD DA
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Mușoiu Ștefan PSD DA
86. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neață Eugen PSD DA
89. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
90. Nicoară Romeo Florin PNL DA
91. Nistor Laurențiu PSD DA
92. Niță Mihai ALDE DA
93. Olar Corneliu PNL DA
94. Oprea Dumitru PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Palăr Ionel PNL DA
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Pașcan Emil-Marius PMP DA
99. Pau Radu - Adrian PSD DA
100. Păle Dănuț PSD DA
101. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
102. Pop Tudor Rareș USR DA
103. Popa Florin PSD DA
104. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
105. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
106. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
107. Presură Alexandra PSD DA
108. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
111. Rădulescu Alexandru PSD DA
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
113. Răduț Violeta PSD DA
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
115. Roșca Lucreția PSD DA
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
117. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
118. Sefer Cristian-George PMP DA
119. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
120. Seres Dénes UDMR DA
121. Simionca Ionuț PMP DA
122. Simonis Alfred - Robert PSD DA
123. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
124. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
125. Spânu Ion PSD DA
126. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
127. Stancu Florinel PSD DA
128. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
129. Szabó Ödön UDMR DA
130. Șarapatin Elvira PSD DA
131. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
132. Șișcu George PNL DA
133. Șotcan Theodora PSD DA
134. Ștefan Ion PNL DA
135. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Teiș Alina PSD DA
137. Terea Ioan PSD DA
138. Toma Ilie PSD DA
139. Tudor Beatrice PSD DA
140. Turcan Raluca PNL DA
141. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
142. Vasile Daniel Minoritati DA
143. Vass Levente UDMR DA
144. Velcea Nicolae PSD DA
145. Vexler Silviu Minoritati DA
146. Vișan George-Gabriel PSD DA
147. Vîrză Mihăiță PSD DA
148. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
149. Vlase Petru Gabriel PSD DA
150. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
151. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
152. Zainea Cornel USR DA
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 18:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro