Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2017 > 16:39 Versiunea pentru printare
Luni, 18 septembrie 2017, ora 16:39

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Amendament respins
PL 12/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.96/2016 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniile educației, cercetării, formării profesionale și sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:167 84 28 23 7 7 8 10
- voturi pentru (DA):63 1 28 23 2 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):94 83 - - 3 7 - 1
- abțineri:9 - - - 1 - - 8
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Birchall Ana PSD NU
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bran Ioana PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Burciu Cristina PSD NU
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Călin Ion PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cherecheș Viorica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chiriac Viorel PSD NU
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
45. Dan Nicușor Daniel USR DA
46. Dîrzu Ioan PSD NU
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
50. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Furtună Mirela PSD NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Găină Mihăiță PSD NU
61. Gherman Dumitru PSD NU
62. Ghilea Găvrilă PNL DA
63. Gilia Claudia PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Gudu Vasile PNL DA
66. Halici Nicușor PSD NU
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
69. Huncă Mihaela PSD NU
70. Iancu Iulian PSD NU
71. Ibram Iusein Minoritati NU
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
75. Jivan Luminița-Maria PSD NU
76. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
77. Lazăr Sorin PSD NU
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
79. Longher Victoria Minoritati Abținere
80. Lovin Dumitru ALDE NU
81. Lungu Tudorița PNL DA
82. Lupașcu Costel PSD NU
83. Lupescu Dumitru USR DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD NU
85. Mareș Mara PNL DA
86. Marica Petru-Sorin PSD NU
87. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
88. Mihalescul Dumitru PNL DA
89. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
90. Mohaci Mihai PSD NU
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
92. Munteanu Ioan PSD NU
93. Mușoiu Ștefan PSD NU
94. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neață Eugen PSD NU
97. Nicoară Romeo Florin PNL DA
98. Nistor Laurențiu PSD NU
99. Niță Mihai ALDE NU
100. Niță Nicu PSD NU
101. Olar Corneliu PNL DA
102. Oprea Dumitru PNL DA
103. Oteșanu Daniela PSD NU
104. Palăr Ionel PNL DA
105. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
106. Pașcan Emil-Marius PMP DA
107. Pau Radu - Adrian PSD NU
108. Păle Dănuț PSD NU
109. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
110. Pop Andrei PSD NU
111. Pop Tudor Rareș USR DA
112. Popa Florin PSD NU
113. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
114. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
115. Presură Alexandra PSD NU
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Radu Anișoara PSD NU
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
120. Rădulescu Alexandru PSD NU
121. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
123. Răduț Violeta PSD NU
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
125. Roman Florin-Claudiu PNL DA
126. Roșca Lucreția PSD NU
127. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
128. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
129. Sefer Cristian-George PMP DA
130. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD NU
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
134. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
135. Spânu Ion PSD NU
136. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
137. Stancu Florinel PSD NU
138. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
139. Șarapatin Elvira PSD NU
140. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
141. Șișcu George PNL DA
142. Șotcan Theodora PSD NU
143. Șovăială Constantin PNL DA
144. Ștefan Corneliu PSD NU
145. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
146. Tabugan Ion PMP DA
147. Teiș Alina PSD NU
148. Terea Ioan PSD NU
149. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
150. Toma Ilie PSD NU
151. Tudor Beatrice PSD NU
152. Turcan Raluca PNL DA
153. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
154. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
155. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
156. Vasile Daniel Minoritati Abținere
157. Velcea Nicolae PSD NU
158. Vexler Silviu Minoritati Abținere
159. Vișan George-Gabriel PSD NU
160. Vîrză Mihăiță PSD NU
161. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
162. Vlase Petru Gabriel PSD NU
163. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
164. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
165. Zainea Cornel USR DA
166. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 8:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro