Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2017 > 16:41 Versiunea pentru printare
Luni, 18 septembrie 2017, ora 16:41

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Amendament respins
PL 12/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.96/2016 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniile educației, cercetării, formării profesionale și sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:170 85 27 25 9 7 6 9 2
- voturi pentru (DA):62 1 27 25 1 - 6 - 2
- voturi împotrivă (NU):99 84 - - 8 7 - - -
- abțineri:9 - - - - - - 9 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Birchall Ana PSD NU
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciuhodaru Tudor PSD NU
38. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Constantin Daniel - DA
44. Cosma Lavinia-Corina USR DA
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
46. Dan Nicușor Daniel USR DA
47. Dîrzu Ioan PSD NU
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
50. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
51. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD NU
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR NU
56. Fădor Angelica PNL DA
57. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
58. Floroiu Ionel PSD NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
60. Gavrilă Camelia PSD NU
61. Găină Mihăiță PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gherman Dumitru PSD NU
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Gilia Claudia PSD NU
66. Giugea Nicolae PNL DA
67. Gudu Vasile PNL DA
68. Halici Nicușor PSD NU
69. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
71. Huncă Mihaela PSD NU
72. Ibram Iusein Minoritati Abținere
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
74. Intotero Natalia-Elena PSD NU
75. Ioniță Antoneta PNL DA
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD NU
78. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
79. Lazăr Sorin PSD NU
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
81. Lovin Dumitru ALDE NU
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD NU
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
87. Mareș Mara PNL DA
88. Marica Petru-Sorin PSD NU
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
91. Mihalescul Dumitru PNL DA
92. Mînzatu Roxana PSD NU
93. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
94. Mohaci Mihai PSD NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
96. Munteanu Ioan PSD NU
97. Mușoiu Ștefan PSD NU
98. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
100. Neață Eugen PSD NU
101. Nicoară Romeo Florin PNL DA
102. Nistor Laurențiu PSD NU
103. Niță Mihai ALDE NU
104. Niță Nicu PSD NU
105. Olar Corneliu PNL DA
106. Oprea Dumitru PNL DA
107. Oteșanu Daniela PSD NU
108. Palăr Ionel PNL DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
110. Pașcan Emil-Marius PMP DA
111. Pau Radu - Adrian PSD NU
112. Păle Dănuț PSD NU
113. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
114. Pop Tudor Rareș USR DA
115. Popa Florin PSD NU
116. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
117. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
118. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
119. Presură Alexandra PSD NU
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
121. Prună Cristina-Mădălina USR DA
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
123. Rădulescu Alexandru PSD NU
124. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
125. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
126. Răduț Violeta PSD NU
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
128. Roman Florin-Claudiu PNL DA
129. Roșca Lucreția PSD NU
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
131. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
132. Sefer Cristian-George PMP DA
133. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
134. Seres Dénes UDMR NU
135. Simionca Ionuț PMP DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD NU
137. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
139. Spânu Ion PSD NU
140. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
141. Stancu Florinel PSD NU
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
143. Szabó Ödön UDMR NU
144. Șarapatin Elvira PSD NU
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
146. Șișcu George PNL DA
147. Șotcan Theodora PSD NU
148. Ștefan Corneliu PSD NU
149. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
150. Teiș Alina PSD NU
151. Terea Ioan PSD NU
152. Toma Ilie PSD NU
153. Tudor Beatrice PSD NU
154. Turcan Raluca PNL DA
155. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
156. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
157. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
158. Vasile Daniel Minoritati Abținere
159. Vass Levente UDMR NU
160. Velcea Nicolae PSD NU
161. Vexler Silviu Minoritati Abținere
162. Vișan George-Gabriel PSD NU
163. Vîrză Mihăiță PSD NU
164. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
165. Vlase Petru Gabriel PSD NU
166. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
167. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
168. Zainea Cornel USR DA
169. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 21:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro