Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2017 > 10:17 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2017, ora 10:17

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 216/2017 pentru modificarea și completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:100 - 47 22 17 5 4 - 5
- voturi pentru (DA):47 - 1 22 17 2 - - 5
- voturi împotrivă (NU):53 - 46 - - 3 4 - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Barna Ilie Dan USR DA
7. Benedek Zacharie UDMR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Birchall Ana PSD NU
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bodea Marius PNL DA
13. Botez Mihai-Cătălin USR DA
14. Bran Ioana PSD NU
15. Budăi Marius-Constantin PSD NU
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Bulai Iulian USR DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
20. Burciu Cristina PSD NU
21. Calotă Florică Ică ALDE NU
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Cherecheș Viorica PNL DA
25. Chichirău Cosette-Paula USR DA
26. Chiriac Viorel PSD NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciuhodaru Tudor PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD NU
30. Cocoș Vasile PSD NU
31. Dehelean Silviu USR DA
32. Dobre Victor Paul PNL DA
33. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
34. Dunava Costel Neculai PSD NU
35. Erdei Dolóczki István UDMR NU
36. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
37. Gavrilă Camelia PSD NU
38. Georgescu Nicolae PSD NU
39. Gilia Claudia PSD NU
40. Giugea Nicolae PNL DA
41. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
42. Gudu Vasile PNL DA
43. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
44. Iancu Marius-Ionel PSD NU
45. Intotero Natalia-Elena PSD NU
46. Ion Stelian-Cristian USR DA
47. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
48. Lazăr Sorin PSD NU
49. Lovin Dumitru ALDE NU
50. Lupașcu Costel PSD NU
51. Lupescu Dumitru USR DA
52. Macovei Silviu Nicu PSD NU
53. Manole Petre-Florin PSD NU
54. Marica Petru-Sorin PSD DA
55. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
56. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
57. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
58. Neagu Nicolae PNL DA
59. Neață Eugen PSD NU
60. Nicoară Romeo Florin PNL DA
61. Niță Mihai ALDE NU
62. Niță Nicu PSD NU
63. Olar Corneliu PNL DA
64. Olteanu Daniel PNL DA
65. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
66. Oteșanu Daniela PSD NU
67. Păle Dănuț PSD NU
68. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
69. Pop Andrei PSD NU
70. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
71. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
72. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
73. Prună Cristina-Mădălina USR DA
74. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
75. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
76. Răduț Violeta PSD NU
77. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
78. Roman Florin-Claudiu PNL DA
79. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
80. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
81. Simonis Alfred - Robert PSD NU
82. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
83. Stancu Florinel PSD NU
84. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
85. Szabó Ödön UDMR NU
86. Șarapatin Elvira PSD NU
87. Șotcan Theodora PSD NU
88. Șovăială Constantin PNL DA
89. Ștefan Viorel PSD NU
90. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
91. Teiș Alina PSD NU
92. Terea Ioan PSD NU
93. Todor Adrian PSD NU
94. Tripa Florin-Dan PSD NU
95. Turcan Raluca PNL DA
96. Vasile Daniel Minoritati DA
97. Vass Levente UDMR NU
98. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
99. Vlase Petru Gabriel PSD NU
100. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 decembrie 2017, 0:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro