Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2017 > 11:19 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2017, ora 11:19

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 535/2016 pentru modificarea și completarea unor legi referitoare la proprietatea privată asupra unor terenuri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:126 64 17 24 7 2 7 4 1
- voturi pentru (DA):31 - 17 3 - 2 7 1 1
- voturi împotrivă (NU):95 64 - 21 7 - - 3 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț PSD NU
2. Anton Anton ALDE DA
3. Apjok Norbert UDMR NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bălănescu Alexandru PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Birchall Ana PSD NU
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bran Ioana PSD NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR NU
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Chichirău Cosette-Paula USR NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Cosma Lavinia-Corina USR NU
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
36. Dehelean Silviu USR NU
37. Dobre Victor Paul PNL DA
38. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
39. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
40. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
41. Dunava Costel Neculai PSD NU
42. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Furtună Mirela PSD NU
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Gheorghe Tinel PNL DA
48. Ghilea Găvrilă PNL DA
49. Gilia Claudia PSD NU
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
53. Huncă Mihaela PSD NU
54. Ion Stelian-Cristian USR NU
55. Ioniță Antoneta PNL DA
56. Itu Cornel PSD NU
57. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
58. Lazăr Sorin PSD NU
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lupescu Dumitru USR DA
61. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
62. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
63. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
64. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
65. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
66. Munteanu Ioan PSD NU
67. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
68. Neață Eugen PSD NU
69. Nicoară Romeo Florin PNL DA
70. Nicolae Andrei PSD NU
71. Niță Nicu PSD NU
72. Olteanu Daniel PNL DA
73. Oprea Dumitru PNL DA
74. Oteșanu Daniela PSD NU
75. Palăr Ionel PNL DA
76. Paraschiv Rodica PSD NU
77. Pașcan Emil-Marius PMP DA
78. Păle Dănuț PSD NU
79. Petric Octavian PSD NU
80. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
81. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
82. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
83. Presură Alexandra PSD NU
84. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
85. Prună Cristina-Mădălina USR NU
86. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
87. Rădulescu Alexandru PSD NU
88. Răduț Violeta PSD NU
89. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
90. Roșca Lucreția PSD NU
91. Rotaru Alexandru PSD NU
92. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
93. Simionca Ionuț PMP DA
94. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
95. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
96. Spânu Ion PSD NU
97. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
98. Stancu Florinel PSD NU
99. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
100. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
101. Szabó Ödön UDMR NU
102. Șarapatin Elvira PSD NU
103. Șișcu George PNL DA
104. Șotcan Theodora PSD NU
105. Ștefan Corneliu PSD NU
106. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
107. Tabugan Ion PMP DA
108. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
109. Teiș Alina PSD NU
110. Terea Ioan PSD NU
111. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
112. Toma Ilie PSD NU
113. Tudor Beatrice PSD NU
114. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
115. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
116. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
117. Vass Levente UDMR NU
118. Văcaru Alin Vasile - DA
119. Vexler Silviu Minoritati NU
120. Vîrză Mihăiță PSD NU
121. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
122. Vlase Petru Gabriel PSD NU
123. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
124. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
125. Zainea Cornel USR NU
126. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 9:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro