Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2017 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2017, ora 12:05

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 72/2017).
PHC 72/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:251 - 127 53 26 11 9 13 10 2
- voturi pentru (DA):246 - 125 52 26 11 8 13 9 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:5 - 2 1 - - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE -
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Florea Damian - DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lovin Dumitru ALDE DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marica Petru-Sorin PSD DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia PSD -
131. Mihalescul Dumitru PNL DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Movilă Petru PMP DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neagu Nicolae PNL DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Olar Corneliu PNL DA
152. Olteanu Daniel PNL DA
153. Oprea Dumitru PNL DA
154. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL -
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Pau Radu - Adrian PSD DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Petric Octavian PSD DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Popescu Pavel PNL DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Rădulescu Alexandru PSD DA
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Roșca Lucreția PSD DA
189. Rotaru Alexandru PSD DA
190. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
191. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
192. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
194. Sefer Cristian-George PMP DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simionca Ionuț PMP DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
201. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
202. Spânu Ion PSD DA
203. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL DA
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Ștefan Ion PNL DA
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
219. Tabugan Ion PMP DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teiș Alina PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Tomac Eugen PMP DA
228. Trăilă Cristina PNL DA
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcan Raluca PNL DA
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
235. Vasile Daniel Minoritati DA
236. Vasilescu Lia Olguța PSD -
237. Văcaru Alin Vasile - DA
238. Velcea Nicolae PSD DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zainea Cornel USR DA
250. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 5:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro