Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2017 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2017, ora 12:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 213/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.26/2017 pentru modificarea art.3 alin.(2) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.9/2017 privind unele măsuri bugetare în anul 2017, prorogarea unor termene, precum și modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:254 - 131 52 24 12 9 14 11 1
- voturi pentru (DA):230 - 130 51 3 11 9 14 11 1
- voturi împotrivă (NU):21 - - - 21 - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Florea Damian - DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL Abținere
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR NU
114. Ionescu George PNL DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR NU
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Movilă Petru PMP DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
147. Neagu Nicolae PNL DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Olar Corneliu PNL DA
155. Olteanu Daniel PNL DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP DA
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PSD DA
171. Pop Tudor Rareș USR NU
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Pavel PNL DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Rădulescu Alexandru PSD DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Rotaru Alexandru PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
196. Sefer Cristian-George PMP DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simionca Ionuț PMP DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
206. Stancu Florinel PSD DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
209. Suciu Matei PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL DA
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Ștefan Ion PNL DA
220. Ștefan Viorel PSD DA
221. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tabugan Ion PMP DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tomac Eugen PMP DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Vasile Daniel Minoritati DA
240. Vasilescu Lia Olguța PSD -
241. Velcea Nicolae PSD DA
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vișan George-Gabriel PSD DA
244. Vîlceanu Dan PNL DA
245. Vîrză Mihăiță PSD DA
246. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
247. Vlase Petru Gabriel PSD DA
248. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Zainea Cornel USR NU
253. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 4:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro