Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2017 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2017, ora 12:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 40/2017 pentru stabilirea de măsuri privind emiterea sau eliberarea cu celeritate a unor documente cetățenilor români cu domiciliul sau reședința în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 134 54 26 14 9 14 11 5
- voturi pentru (DA):192 133 1 26 14 9 - 7 2
- voturi împotrivă (NU):69 - 53 - - - 14 2 -
- abțineri:5 - - - - - - 2 3
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciuhodaru Tudor PSD DA
62. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP NU
66. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
67. Constantin Daniel - Abținere
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL NU
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL NU
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL NU
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL NU
90. Florea Damian - DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL NU
100. Gheorghiu Bogdan PNL NU
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL NU
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
106. Gudu Vasile PNL NU
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL NU
118. Ioniță Antoneta PNL NU
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
125. Longher Victoria Minoritati DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL NU
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Mareș Mara PNL NU
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL NU
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP NU
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neagu Nicolae PNL NU
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL NU
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL NU
160. Olteanu Daniel PNL NU
161. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
162. Oros Nechita-Adrian PNL NU
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Palăr Ionel PNL NU
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP NU
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Ponta Victor-Viorel - Abținere
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Pavel PNL NU
184. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL NU
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
205. Sefer Cristian-George PMP NU
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
209. Simionca Ionuț PMP NU
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
218. Suciu Matei PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șarapatin Elvira PSD DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL NU
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL NU
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL NU
230. Ștefan Viorel PSD DA
231. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
233. Tabugan Ion PMP NU
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Teiș Alina PSD DA
236. Terea Ioan PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
240. Toma Ilie PSD DA
241. Tomac Eugen PMP NU
242. Trăilă Cristina PNL NU
243. Tripa Florin-Dan PSD DA
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Turcan Raluca PNL NU
246. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Vasile Daniel Minoritati DA
251. Vasilescu Lia Olguța PSD -
252. Vass Levente UDMR DA
253. Văcaru Alin Vasile - DA
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vexler Silviu Minoritati Abținere
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL NU
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
263. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zainea Cornel USR DA
266. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 22:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro