Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2017 > 12:25 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2017, ora 12:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 216/2017 pentru modificarea și completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 139 56 27 14 9 14 13 4
- voturi pentru (DA):173 137 1 - 14 9 - 10 2
- voturi împotrivă (NU):99 1 55 27 - - 14 2 -
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP NU
65. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
66. Constantin Daniel - -
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL NU
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL NU
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
81. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL NU
90. Florea Damian - DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL NU
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL NU
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL NU
107. Goga Octavian PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
109. Gudu Vasile PNL NU
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR NU
123. Ionescu George PNL NU
124. Ioniță Antoneta PNL NU
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
133. Longher Victoria Minoritati DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL NU
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR NU
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
146. Mihalescul Dumitru PNL NU
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
153. Movilă Petru PMP NU
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD NU
165. Olar Corneliu PNL NU
166. Olteanu Daniel PNL NU
167. Oprea Dumitru PNL NU
168. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
169. Oros Nechita-Adrian PNL NU
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP NU
175. Pau Radu - Adrian PSD DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel - Abținere
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR NU
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
192. Popescu Pavel PNL NU
193. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
198. Prună Cristina-Mădălina USR NU
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
207. Roman Florin-Claudiu PNL NU
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
215. Sefer Cristian-George PMP NU
216. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
219. Simionca Ionuț PMP NU
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Spânu Ion PSD DA
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL NU
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL NU
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL NU
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
242. Tabugan Ion PMP NU
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Todor Adrian PSD DA
248. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
249. Toma Ilie PSD DA
250. Tomac Eugen PMP NU
251. Trăilă Cristina PNL NU
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Turcan Raluca PNL NU
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
261. Vasilică Radu Costin PSD DA
262. Vass Levente UDMR DA
263. Velcea Nicolae PSD DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vișan George-Gabriel PSD DA
266. Vîlceanu Dan PNL NU
267. Vîrză Mihăiță PSD DA
268. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zainea Cornel USR NU
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 22:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro