Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2017 > 16:19 Versiunea pentru printare
Luni, 25 septembrie 2017, ora 16:19

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 249/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernulului nr.50/2017 privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/2017 pentru stabilirea unor măsuri în domeniul administrației publice centrale și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:159 77 30 19 3 6 7 13 4
- voturi pentru (DA):156 76 30 18 3 6 6 13 4
- voturi împotrivă (NU):3 1 - 1 - - 1 - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Banias Mircea Marius - DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Borza Remus-Adrian - DA
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran Ioana PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP DA
36. Constantin Daniel - DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Furic Iarco Minoritati DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gheorghe Tinel PNL DA
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL DA
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
64. Huncă Mihaela PSD DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Intotero Natalia-Elena PSD DA
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Longher Victoria Minoritati DA
74. Lovin Dumitru ALDE DA
75. Lungu Tudorița PNL DA
76. Lupașcu Costel PSD DA
77. Manole Petre-Florin PSD DA
78. Marica Petru-Sorin PSD DA
79. Mînzatu Roxana PSD DA
80. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Mocanu Adrian PMP NU
82. Mohaci Mihai PSD DA
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
86. Neață Eugen PSD DA
87. Nicolae Andrei PSD DA
88. Nistor Laurențiu PSD DA
89. Niță Mihai ALDE DA
90. Nosa Iuliu PSD DA
91. Olar Corneliu PNL DA
92. Olteanu Daniel PNL DA
93. Oprea Dumitru PNL DA
94. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
95. Oros Nechita-Adrian PNL DA
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pașcan Emil-Marius PMP DA
98. Pau Radu - Adrian PSD DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Pop Andrei PSD DA
103. Pop Tudor Rareș USR DA
104. Popa Florin PSD DA
105. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
108. Presură Alexandra PSD DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
111. Rădulescu Alexandru PSD DA
112. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
113. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
114. Răduț Violeta PSD DA
115. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
116. Roman Florin-Claudiu PNL DA
117. Romanescu Cristinel PNL DA
118. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
119. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
120. Sefer Cristian-George PMP DA
121. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
122. Simonis Alfred - Robert PSD DA
123. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
124. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
125. Spânu Ion PSD NU
126. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
127. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
128. Stancu Florinel PSD DA
129. Stativă Irinel Ioan PSD DA
130. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
131. Suciu Matei PSD DA
132. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
133. Szabó Ödön UDMR DA
134. Șarapatin Elvira PSD DA
135. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
136. Șișcu George PNL DA
137. Ștefan Ion PNL DA
138. Ștefan Viorel PSD DA
139. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
141. Tabugan Ion PMP DA
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Todor Adrian PSD DA
145. Toma Ilie PSD DA
146. Tudor Beatrice PSD DA
147. Turcan Raluca PNL DA
148. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
149. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
150. Vasile Daniel Minoritati DA
151. Velcea Nicolae PSD DA
152. Vexler Silviu Minoritati DA
153. Vîlceanu Dan PNL DA
154. Vîrză Mihăiță PSD DA
155. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
157. Zainea Cornel USR DA
158. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 0:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro