Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2017 > 17:00 Versiunea pentru printare
Luni, 25 septembrie 2017, ora 17:00

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 290/2016 pentru modificarea articolului nr.5 din Legea nr.35/2007 privind creșterea siguranței în unitățile de învățământ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:156 - 77 31 19 10 3 5 11
- voturi pentru (DA):153 - 75 31 19 10 3 5 10
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Chiriță Dumitru PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
39. Csoma Botond UDMR DA
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
41. Dan Nicușor Daniel USR DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Furic Iarco Minoritati DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Huncă Mihaela PSD DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Intotero Natalia-Elena PSD DA
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Longher Victoria Minoritati DA
75. Lovin Dumitru ALDE DA
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Marica Petru-Sorin PSD DA
80. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
81. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
82. Mihalescul Dumitru PNL DA
83. Mînzatu Roxana PSD DA
84. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
88. Neagu Nicolae PNL DA
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nicolae Andrei PSD DA
91. Niță Nicu PSD DA
92. Olar Corneliu PNL DA
93. Oprea Dumitru PNL DA
94. Oros Nechita-Adrian PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Palăr Ionel PNL DA
97. Paraschiv Rodica PSD DA
98. Pașcan Emil-Marius PMP DA
99. Pau Radu - Adrian PSD DA
100. Păle Dănuț PSD DA
101. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
102. Petric Octavian PSD DA
103. Popa Florin PSD DA
104. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
105. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
106. Presură Alexandra PSD DA
107. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
108. Prună Cristina-Mădălina USR DA
109. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
110. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
111. Rădulescu Alexandru PSD DA
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
113. Răduț Violeta PSD DA
114. Roman Florin-Claudiu PNL DA
115. Roman Ioan Sorin PSD DA
116. Romanescu Cristinel PNL DA
117. Roșca Lucreția PSD DA
118. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
119. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
120. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
121. Seres Dénes UDMR DA
122. Simonis Alfred - Robert PSD DA
123. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
124. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
125. Solomon Adrian PSD DA
126. Spânu Ion PSD DA
127. Stancu Florinel PSD DA
128. Stativă Irinel Ioan PSD DA
129. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
130. Suciu Matei PSD DA
131. Szabó Ödön UDMR DA
132. Șarapatin Elvira PSD DA
133. Șișcu George PNL DA
134. Șotcan Theodora PSD DA
135. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Tabugan Ion PMP DA
137. Teiș Alina PSD DA
138. Terea Ioan PSD DA
139. Todor Adrian PSD DA
140. Toma Ilie PSD DA
141. Tomac Eugen PMP DA
142. Tripa Florin-Dan PSD DA
143. Tudor Beatrice PSD DA
144. Turcan Raluca PNL DA
145. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
146. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
147. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
148. Vasile Daniel Minoritati DA
149. Vass Levente UDMR DA
150. Vișan George-Gabriel PSD DA
151. Vîrză Mihăiță PSD DA
152. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
153. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
154. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
155. Zainea Cornel USR DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 12:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro