Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 471/2016 privind înființarea, organizarea și funcționarea Academiei de Științe Manageriale din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:281 - 127 60 28 20 11 12 15 8
- voturi pentru (DA):273 - 126 60 28 20 10 7 14 8
- voturi împotrivă (NU):6 - 1 - - - - 5 - -
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP NU
66. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
67. Constantin Daniel - DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Durbacă Eugen - DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Damian - DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Goga Octavian PSD NU
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Victoria Minoritati DA
137. Lovin Dumitru ALDE DA
138. Lungu Tudorița PNL DA
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
149. Mihalescul Dumitru PNL DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mînzatu Roxana PSD DA
152. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP NU
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel PNL DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Ponta Victor-Viorel - DA
187. Pop Andrei PSD DA
188. Pop Tudor Rareș USR DA
189. Popa Florin PSD DA
190. Popa Mihai Valentin PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
193. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Preda Cezar-Florin PNL DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
205. Rădulescu Alexandru PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Alexandru PSD DA
215. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
216. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
218. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
219. Sefer Cristian-George PMP NU
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simion Lucian-Eduard PSD DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PSD DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Suciu Matei PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL DA
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Ion PNL DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion PMP DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teiș Alina PSD DA
250. Terea Ioan PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Tomac Eugen PMP DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasile Daniel Minoritati DA
264. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Văcaru Alin Vasile - DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vișan George-Gabriel PSD DA
271. Vîlceanu Dan PNL DA
272. Vîrză Mihăiță PSD DA
273. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
276. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
277. Vosganian Varujan ALDE DA
278. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
279. Zainea Cornel USR DA
280. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 16:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro